Собаки можуть обманювати, коли чогось хочуть: дослідження

Вчені зі Швейцарії провели експеримент на 27 тваринах.

Досліди проводилися за згоди власників собак та Цюріхського кантонального ветеринарного департаменту, – пише Українська правда.Життя.

Псів вчили приводити людей до трьох ящиків: один містив улюблені собачі ласощі, другий – менш смачну їжу, а третій був порожнім. При цьому до собак приставили два типи опікунів. Одні були спільниками тварин та на фініші ділилися з ними вмістом ящика, інші – конкурентами та забирали собі те, що лежало всередині.

У перший день досліджень тварини чесно приводили всіх людей до "найсмачніших" ящиків.

Однак на другий день собаки зрозуміли, хто саме може з ними поділитися, та вже менш охоче приводили опікунів-конкурентів до своєї улюбленої їжі, а вели їх до порожніх ящиків.

При цьому одразу після того опікунів-спільників вони впевнено вели до смачненького, бо знали, що ті ділитимуться.

Ці результати показують, що собаки здатні розрізняти наміри партнерів, та вказують на гнучкість тварин у питанні регулювання своєї поведінки. Тобто вони здатні на тактичний обман, – кажуть дослідники.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Світ
Опубліковано:
16.04.2018 08:21
Переглядів472
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
12:01
16.04.2018
Гандзя
ще ті хитруни)
останні новини
18-10-2018 17-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг