Facebook навчився відкривати очі на невдалих фотографіях

Пара інженерів Facebook придумала інструмент штучного інтелекту, який відкриває закриті очі людей на фотографіях.

Це перша технологія, яка фіксує неконтрольоване миготіння, – пише Укрінформ.

Ідея все ще перебуває на стадії дослідження. 10-сторінковий документ порівнює новий метод з іншими, більш звичними, варіантами ретушування фотографій, як-от видалення плям і корекція ефекту червоних очей.

Розробники натренували нейромережу не тільки розпізнавати закриті очі на фотографіях, але і замінювати їх придатними відкритими очима, а потім ретушувати результат. При використанні нейромережі очі не виглядають вирізаними з іншого зображення, без очевидних зшивок і розбіжності кольорів.

Щоб натренувати штучний інтелект, було потрібно 2 мільйони 2d-зображень. Серед них було близько 200 тисяч окремих людей, у яких було принаймні по одній фотографії з відкритими очима. Також використовували фотографії знаменитостей.

У процесі навчання система навчилася розпізнавати характеристики очей: колір і форму, а також враховувати різні чинники, наприклад, позу людини і освітлення.

Журналісти відзначають, що без додаткового навчання нова нейромережа може стати аналогом "трохи расистської" технології від Nikon. Ця технологія була створена ще в 2010 році і мала визначати, хто на знімку моргнув. Однак у програми було безліч помилкових спрацьовувань для знімків людей зі східної Азії.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Світ
Опубліковано:
21.06.2018 21:02
Переглядів456
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-09-2018 22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг