Google, Facebook, Microsoft та Twitter запускають спільний проект

Як описали проект в Google, він дозволить користувачам передавати дані напряму з одного сервісу на інший без необхідності встановлювати чи оновлювати будь-які спеціальні додатки.

Поточна розробка передбачає передавання електронних листів, фотографій, контактів, календарів, списків завдань, за допомогою загальнодоступних API-інтерфейсів від Google, Microsoft, Twitter, Flickr, Instagram, Remember the Milk та SmugMug. API (англ. Application Programming Interface) – інтерфейс програмування, який використовують для створення додатків. Він дозволяє розробникам використовувати готові блоки для побудови програм. Також за допомогою API можна запросити й отримати дані від сервісів та додатків. Учасники Data Transfer Project сподіваються, що їх інструмент стане більш надійною та гнучкою альтернативою для передачі даних, ніж звичайні API, – інформує Детектор медіа.

Розробники Data Transfer Project створюють умовні "адаптери", через які, наприклад, дані з Instagram можна перетворити таким чином, аби вони були доступними у фотохостингу Flickr. Однак творці проекту поки не розробили систему шифрування для захисту даних, які передаватимуться. Основну частину коду для проекту створили інженери Google та Microsoft, які вже давно працюють над ідеєю створення надійної системи для передачі даних.

Більшість онлайн-платформ вже мають функції, за допомогою яких користувачі можуть завантажити усі свої дані. Наприклад, такий функціонал є у Facebook. Але потім ці архіви неможливо одразу використати на інших сайтах чи додатках.

З іншого боку, в користувачів після скандалу з витоком даних Cambridge Analytica та стеження за користувачами Google, в людей є усі причини не довіряти великим компаніям. Водночас директор відкритого технологічного інституту Кевін Бенкстон (Kevin Bankston) вважає, що подібна технологія дозволить урівноважити вплив різних платформ, адже у разі зловживання користувачі зможуть забрати всі свої дані й швидко перенести їх на іншу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ANDROID МОЖЕ СТАТИ ПЛАТНИМ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Світ
Опубліковано:
23.07.2018 08:35
Переглядів926
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
16-10-2018 15-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг