Єврокомісія хоче припинити прикордонний контроль у межах ЄС

Європейська комісія наполягає на припиненні прикордонного контролю всередині Європейського Союзу.

Про це заявив єврокомісар з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос, – пише Європейська правда.

Контроль на внутрішніх кордонах у деяких країнах Шенгенської угоди було запроваджено задля протидії неконтрольованій нелегальній міграції. Цей захід суперечить принципам Шенгену і загрожує свободі пересування європейських громадян. Теоретично відступ від правил не може тривати більше двох років.

Зі слів єврокомісара, потрібно "якнайшвидше повернутися до нормального функціонування Шенгену. До Шенгенської зони належать 22 країни ЄС, між якими у звичному режимі немає прикордонного контролю".

Аврамопулос планує 13 вересня представити в Брюсселі деталі пропозиції Єврокомісії щодо міграційної політики. Єврокомісар назвав Шенгенську угоду "одним з найбільших досягнень європейської інтеграції". Нові пропозиції сприятимуть захисту угоди, вважає він.

"У нас немає наміру побудувати Європу-фортецю", – наголосив комісар ЄС, додавши, що Європа є і залишиться місцем, де кожен, хто потребує допомоги, зможе її отримати.

Нині прикордонний контроль у Євросоюзу діє на кордоні Німеччини та Австрії, Італії та Австрії. Ефект доміно поширився на Чехію та Словаччину, які також захотіли контролювати потік мігрантів з австрійського кордону (та угорського кордону у випадку Словаччини).

Контроль на власних кордонах також здійснюють Франція, Данія, Швеція та Норвегія, яка не входить до складу ЄС, але є членом Шенгенської зони. Влада цих країн пояснює запровадження контролю на кордонах бажанням гарантувати безпеку на тлі міграційної кризи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗА В'ЇЗД У ЄВРОСОЮЗ УКРАЇНЦЯМ ДОВЕДЕТЬСЯ ПЛАТИТИ: СХВАЛИЛИ ЗМІНИ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Світ
Опубліковано:
14.09.2018 08:48
Переглядів214
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг