Волинянин в центрі Риму відкрив власну піцерію

Багато українців в Італії спромоглися відкрити й налагодити успішний бізнес в Італії серед них – й житель селища Іваничі, що на Волині.

Українські працівники активно відкривають бізнес в Італії, повідомляє gazeta.ua.

У центрі Риму другий рік працює піцерія 30-річного Андрія Злотка з волинського селища Іваничі, кілька місяців – автомайстерня 26-річної Іванни Комар і її батьків зі Львова. Закарпатці Оксана Мудрашінец і Тиберій Черба мають в італійській столиці магазин -бар .

Чому українці вкладають зароблене за кордоном , пояснює 39 -річний Олесь Городецький, голова " Християнського товариства українців в Італії " . 14 років тому поїхав туди на післядипломну медичну підготовку і залишився:

У 1990-х планували повернутися в Україну 90 відсотків трудових мігрантів. Коли запрацюють на житло, навчання дітей, лікування родичів. Багато приїжджали після помаранчевої революції. Повірили у зміни. Але відсутність реформ, корупція і безправність швидко відправили їх назад .

Раніше виїжджали переважно із Західної України . Зараз географія розширюється: Черкаси, Одеса, Дніпропетровськ , Харків. У деяких італійських областях більшість українців - з наших центрально- східних регіонів . Наприклад, в Генуї.

За кордоном немає раю, ніхто даром гроші не дає. Але є правила гри, зрозумілі всім. Більшість моїх знайомих готові повернутися в Україну.

Два роки минуло після Майдану. Люди бачать, що чиниться на митниці, як вирізують ліси, в якому занепаді села. Корупція процвітає навіть у Міноборони під час війни. Тому і не повертаються.

Нове покоління має інший менталітет. Вони не розуміють, що таке митні побори, як можуть бути ями на дорогах, як це - купити оцінку в університеті. Україна їх втрачає, вони італінізуются.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
20.01.2016 08:15
Переглядів1254
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-09-2018 21-09-2018 20-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг