Як виводили гроші з України: схема

В Україні приводом для організації масштабного виведення грошей під виглядом коррахунків стали дії банківського регулятора.

З 2011 року Національний банк України почав проводити активну політику "дедоларизації" економіки і створив умови, які призвели до дефіциту безготівкової гривні. Були заборонені кредити у валюті для тих, хто не має валютних доходів. Про це пише Forbes.

Почалося подорожчання СВОП-операцій, при яких банк віддає в заставу валюту і залучає для роботи гривню. Вони подорожчали з традиційних 1-2 % до 30-60 % на кінець 2011 року. У банків істотно подорожчали процентні витрати, і вони стали підвищувати ставки за залучені кошти. Розпочатий процес аналітики Forbes описують як "витіснення" іноземних інвестицій з країни. Тоді популярним стало депонування валюти на рахунках в європейських банках.

На вимогу НБУ, банки повинні зберігати валюту країн першого світу на кореспондентських рахунках в державах першого світу. І найбільш поширеним серед українських банкірів стало використання для цього "альпійських" банків: Meinl, Frick, Winter і East-West United. Популярність саме цих банків пояснюється тим, що вони традиційно працювали на території колишнього Союзу і були більш поступливими в умовах. Тоді як не кожен банк з ЄС і США через репутаційний фактор був готовий приймати гроші з такої країни, як Україна. Через європейські директиви щодо боротьби з відмиванням грошей банки з ЄС масово закривали рахунки українських фінансистів. Названа ж четвірка давно співпрацювала з банками спочатку з СРСР, потім – пострадянського простору. Наприклад, банк East-West навіть створювався в 1970-х за участю уряду СРСР.

Після потрапляння на рахунки в іноземні банки гроші списувалися на офшори за дорученням українських банкірів. Формально "альпійські" банки при цьому не порушували закон, діючи в інтересах клієнтів. Далі кошти або заводилися в Україну під виглядом капіталізації банків, або ж залишалися на офшорних рахунках. "Соломинка" виявилася "зашморгом". Екс-заступник глави ФГВФО Андрій Кияк оцінює суму, яку необхідно повернути в Україну після діяльності 85 неплатоспроможних банків, зокрема за схемою з коррахунками в ЄС, приблизно в $1 млрд.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
16.01.2017 19:30
Переглядів991
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-06-2018 23-06-2018 22-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг