Подорожчання долара: що буде далі і чому

Виконавчий директор Центру соціально економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук запевнив, що девальвація гривні – це її нормальний стан.

І поки конкурентоздатність України "хворіє", а інвестиції обходять стороною – це буде відбуватись постійно, – написав він у Facebook.

Однак, зі слів Боярчука, у кожного процесу, зокрема і девальвації, є свої розумні межі:

1. Експорт відновлюється. Останні місяці ситуація на зовнішньому ринку для нас складається досить непогано. З літа ресурсні ціни з невеликими коливаннями йдуть вверх. Наша валютна виручка теж поволі нарощувалась. Ні в грудні, ні в січні ніякого розвороту поки не було.

2. Дефіцит рахунку поточних операцій невеликий. На відміну від 2013-го року у нас немає шаленого девальваційного потенціалу, який може "зірвати гайки".

3. Поточні коливання на валютному ринку мають монетарні причини – одноразове масштабне вприскування гривні в економічну систему на фоні нервової ситуації навколо націоналізації "Приватбанку".

4. Ситуація початку 2017-го року є повторенням стрибка гривні минулого року, коли накопичувались масштабні залишки на рахунках держказначейства і за короткий період великі обсяги гривні опинились в економіці. Єдина відмінність – цього року маємо фактор "Приватбанку".

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ДОЛАР ЗА 30: ЧИ ВАРТО ПАНІКУВАТИ?

Відповідно, експерт зробив висновок:

Траєкторія обмінного курсу, найімовірніше, буде подібна до минулорічної – стрибок і потім повернення до нижчих рівнів. Передумов для "обвальної" девальвації немає – наш прогноз (CASE Україна) UAH 30/USD на кінець року і близько UAH 28.5/USD в середньому за рік.

А НБУ та Мінфіну, зі слів Боярчука, час задуматись, що просте планування видатків бюджету (зокрема і за рахунок напівемісійних "прибутків" НБУ) рятує від штучної девальвації. "Пам'ятаєте, прості речі рятують життя", – додав він.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
16.01.2017 11:00
Переглядів1241
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
12:01
16.01.2017
Шалапін
А я от пам'ятаю, коли долар був зовсім маленьким, йому тільки 0,60 було. І з тих пір він ріс, подорослішав і тепер ось він старіє, йому вже 30, думаю, скоро він помре.
останні новини
21-06-2018 20-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг