Підвищення пенсійного віку і скорочення бюджетників – вимоги МВФ на 2017 рік

Щоб продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, Україна повинна підвищити пенсійний вік, скоротити кількість держслужбовців і бюджетників і відкрити земельний ринок.

Про це йдеться в останній версії меморандуму про співпрацю України з МВФ, який є в розпорядженні Економічної правди.

Проект меморандуму передбачає 12 структурних маяків, з них сім – нові.

Як зазначається, по-перше, Кабінет Міністрів повинен до кінця січня 2017 року вжити рішення про монетизацію субсидій.

По-друге – пенсійна реформа. Встановлено новий термін – кінець березня 2017 року. Чинний проект меморандуму передбачав прийняття закону про пенсійну реформу до кінця грудня минулого року. Цього не сталося, тому МВФ посилив вимоги.

Маяк передбачає поступове підвищення пенсійного віку: для чоловіків – на чотири місяці щороку, починаючи з липня 2017, для жінок – на шість місяців після 2021 року, до тих пір, поки для обох пенсійний вік не досягне 63 років – в 2027 році.

Також передбачається підвищення робочого стажу до 25 років з січня 2017 року з введенням мінімального страхового стажу на рівні 16 років. Зараз необхідний робочий стаж становить 15 років з поступовим його підвищенням на рік до тих пір, поки він не досягне 35 років в 2036 році.

По-третє – земельна реформа. Новий термін - кінець березня 2017 року. Подати закон про ринок земель в парламент влада зобов'язувалася до кінця вересня минулого року, але не подала. Зараз маяк виписаний знову, але жорсткіше – до кінця березня закон повинен бути прийнятий.

По-четверте, треба вибрати міжнародну компанію з хорошою діловою репутацією для проведення аудиту "Приватбанку". Термін – кінець січня 2017 року.

Аудитори повинні виявити, чи були допущені порушення у складанні фінансової звітності протягом шести місяців, що передують націоналізації.

По-п'яте, треба вибрати міжнародного аудитора для оцінки виконання акціонерами Приватбанку умов реструктуризації. Термін – кінець червня 2017 року. Компанія повинна оцінити, чи дозволяють умови реструктуризації компенсувати втрати за позиками, виданих пов'язаним особам.

По-шосте – створення єдиного реєстру отримувачів соціальних виплат – до кінця червня 2017 року. Ідея зі створенням реєстру не нова. Його поява необхідна, зокрема для продовження процесу верифікації соціальних виплат. Поки далі розмов і точкових починань справа з місця не зрушила.

По-сьоме – створення законодавчого поля для роботи антикорупційних судів. Термін – до кінця червня 2017 року.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
16.01.2017 11:25
Переглядів1878
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
19:23
19.01.2017
Надiя
Та чого не до 93, вже помер,а ще не пенсiонер,вигiдно ж
12:51
16.01.2017
українка
Знов буде бунт на кораблі...
останні новини
19-06-2018 18-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг