У Нацбанку порахували фальшиві гривні

У 2016 році на 1 млн справжніх банкнот гривні припадало близько 2,8 шт підроблених банкнот.

Про це повідомив директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко, – повідомляє прес-служба регулятора.

Загалом серед підроблених банкнот національної валюти у минулому році переважали номінали 500 грн, 50 грн, 100 грн та 200 грн відповідно.

Експерти Національного банку України проінформували банкірів про випадки фальшування національної валюти, що мали місце у 2016 році, та звернули увагу на низку захисних елементів гривні, які дозволяють визначати справжність грошей.

У переважній більшості підроблені банкноти гривні виготовляються з використанням копіювальної або комп'ютерної техніки, зокремаструменевих та лазерних принтерів.

Водночас у грудні 2016 року з обігу вилучили незначну кількість підроблених банкнот номіналом 500 гривень зразка 2006 року, виготовлених поліграфічним способом з подібною до оригіналу імітацію окремих елементів захисту.

Експерти Національного банку України проінформували банкірів про основні відмінності цих фальшивих банкнот від справжніх та продемонстрували на практиці, на які саме захисні елементи банкноти потрібно звертати увагу, щоб гарантовано виявити підробку.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
13.02.2017 08:54
Переглядів748
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-07-2018 16-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг