В Україні будуть формувати бюджет на три роки

Верховна Рада ухвалила законопроект №6161 щодо одноразового перенесення строків подачі Міністерством фінансів Основних напрямків бюджетної політики з 1 квітня до 1 червня.

За ухвалення проекту закону за основу та в цілому проголосували 260 народних депутатів, – пише Економічна правда.

Таку ініціативу підтримали і волинські нардепи Ігор Гузь, Ігор Лапін, Ірина Констанкевич, Юрій Савчук.

Сергій Мартиняк і Степан Івахів не голосували.

Закон дозволить вже у 2017 році перейти на середньострокове бюджетне планування – формувати бюджет та прогнози одразу на наступні три роки.

Основний позитивний ефект від ухвалення законопроекту полягає в тому, що використання найбільш актуальних макроекономічних показників дозволить зробити більш точні прогнози і на наступні два роки після планового.

Як зазначає дослідник Київської Школи Економіки, член редакційної колегії VoxUkraine Ілона Сологуб, це дає змогу повноцінно запровадити середньострокове бюджетне планування (тобто, розробка бюджету одразу на три роки, – ред).

Основним недоліком законопроекту, на думку дослідника Київської Школи Економіки Павла Яворського є те, що законопроект не передбачає механізмів регулярного оновлення макроекономічних показників, на основі яких формується бюджетна політика.

Він також підкреслює, що наразі бюджетні резолюції мають формальний характер і часто не беруться до уваги при розробці бюджету.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
23.03.2017 12:34
Переглядів573
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-07-2018 22-07-2018 21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг