В Україні підняли прохідний бал для вступу на медичні спеціальності

Міністерство охорони здоров'я України спільно з Міністерством освіти та науки України визначили мінімальний прохідний бал на медичні спеціальності на рівні, не нижче 150 балів з кожного сертифікату ЗНО.

Відповідні зміни буде внесено до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2017 році, – повідомляє МОЗ на сторінці у Facebook.

Встановлення прохідного балу розповсюджується на спеціальності: "Стоматологія", "Медицина", "Фармація, промислова фармація" та "Педіатрія" галузі знань "Охорона здоров'я". Це нововведення стосуватиметься усіх абітурієнтів, незалежно від форми навчання (за кошти державного бюджету чи за кошти фізичних чи юридичних осіб) та підпорядкування ВНЗ.

Попри великий конкурс при вступі у медичні ВНЗ (10–30 осіб на місце залежно від спеціальності та ВНЗ), рівень їх абітурієнтів часто поступається іншим спеціальностям. Наприклад, під час вступної кампанії 2015-го до ЛНМУ ім. Данила Галицького на спеціальність "лікувальна справа" зараховували абітурієнтів, які здали ЗНО з профільних предметів на 140–160 балів. У порівнянні, на економічний факультет КНУ ім. Т.Шевченка, де конкурс становить в середньому 30 осіб на місце, у 2015-му зараховували абітурієнтів із прохідним балом від 180 з профільних предметів.

"Встановлення прохідного балу на рівні не нижче ніж 150 балів – це не покарання для університетів чи вступників, це дійсно необхідний крок, спрямований на підвищення якості абітурієнтів, котрі вступають на медичні спеціальності", – йдеться у повідомленні.

У МОЗ сподіаються, що прохідний бал сертифікату ЗНО в 150 балів забезпечує мінімально припустиму якість навчання та позитивно вплине на підвищення якості освіти абітурієнтів та медичної освіти в цілому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КАБМІН ЗВІЛЬНИВ СТУДЕНТІВ-МЕДИКІВ ВІД ОБОВ'ЯЗКОВОГО ВІДПРАЦЮВАННЯ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
01.06.2017 12:03
Переглядів1724
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
17:04
01.06.2017
українка
ще б в самих закладах корупцію унеможливили
13:54
01.06.2017
лучанка
і правильно зробили
останні новини
17-10-2018 16-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг