Угорщина дозволила українцям працювати за "безвізом", – ЗМІ

Слідом за Польщею роботу за "безвізом" українцям пропонує й Угорщина.

Про це активно пишуть провідні угорські ЗМІ (Index, Napi, HVG та інші), посилаючись на запит міжнародної юридичної компанії Baker & McKenzie та відповідь на нього Міністерства економіки Угорщина, – інформує портал Vsetut.pl.

Спрощена процедура працевлаштування діяла в Угорщині для громадян України і Сербії ще з липня 2016 року. Вона полягала у тому, що українці могли в'їжджати в Угорщину за туристичною візіою, а вже потім працевлаштовуватись, отримавши безкоштовний дозвіл на роботу.

Із введенням безвізу ця процедура не змінилась, а стала ще простішою, адже українці тепер мають право їхати в Угорщину без жодних віз, лише на підставі біометричного закордонного паспорта. Вже на місці громадянам України для працевлаштування потрібно буде отримати дозвіл на працю (безкоштовний), що за часом займає не більше 1 дня, і тоді вони зможуть офіційно працювати в Угорщині протягом 90 днів. Для тривалішого легального перебування на території цієї країни треба буде оформлювати дозвіл на проживання.

Шляхом легалізації працевлаштування українців в Угорщині в рамках безвізу уряд країни намагається вирішити проблему нестачі кадрів на угорському ринку праці. Зокрема Угорщина відчуває гостру потребу у працівниках зі сфер IT, електроніки, виробництва і будівництва. Також безліч вакантних посад чекають на швей, медсестер, водіїв, столярів, інженерів та ін. Для отримання дозволу на працевлаштування в Угорщині достатньо документа, що підтверджує кваліфікацію особи у тій чи іншій сфері.

Про зацікавлення в Угорщині працівниками з Сербії чи України красномовно говорять цифри. Лише протягом останнього року там було видано більше 6 тисяч дозволів для працевлаштування робітників з сусідніх країн, що не є членами ЄС, а загалом з 2004 року цей показник становив 65 тисяч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОБОТА І БЕЗВІЗ: ЯКІ ЗМІНИ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ ПІДГОТУВАЛА ПОЛЬЩА

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
18.07.2017 13:13
Переглядів1479
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
17:07
18.07.2017
українка
всім потрібна українська робоча сила
останні новини
17-08-2018 16-08-2018 15-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг