Нацбанк послабив валютні обмеження для банків

Національний банк України вирішив розширити можливості банків для проведення власних операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

Для цього Національний банк підвищив розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют та банківських металів протягом одного робочого дня з 0.5 % до 1.0 % від розміру регулятивного капіталу.

Зі слів заступника голови Національного банку Дмитра Сологуба, це надасть банкам більш широкі можливості для управління своєю валютною ліквідністю, дозволить Національному банку зменшити присутність на валютному ринку, а також підвищить спроможність ринку в цілому самостійно шукати баланс.

Як уточнив заступник голови Національного банку Олег Чурій, внаслідок цього кроку банки зможуть збільшити максимальний ліміт нетто-купівлі валюти на міжбанківському ринку з поточного рівня приблизно 22 млн дол. США до 44 млн дол. США на день.

Також Нацбанк уточнив умови купівлі валюти резидентами для здійснення розрахунків з нерезидентами за імпорт товарів або послуг, який здійснюється без їх увезення із-за кордону на територію України. Відтепер клієнти-резиденти зможуть купувати валюту не лише у тому випадку, коли така продукція використовується для власного споживання за межами України, а й для використання на підставі укладених договорів.

Ці кроки затверджено постановою Правління № 74 від 03 серпня 2017 року "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Вони набувають чинності з 04 серпня 2017 року.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
04.08.2017 11:37
Переглядів888
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-10-2018 20-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг