Росіяни та білоруси "підсиджують" українських заробітчан у Польщі

За перше півріччя 2017 р. було видано утричі більше декларацій про намір працевлаштування громадян Білорусі, ніж за аналогічний період минулого року. Такими є дані Міністерства родини, праці та соціальної політики Польщі. Роботодавці також частіше використовують послуги росіян.

Про це повідомляє "Монітор Інфо".

За даними Міністерства родини, праці та соціальної політики, роботодавці найчастіше подають декларації про намір працевлаштувати громадян України. За перше півріччя поточного року було видано більше 900 тис. таких рішень. Фірми все частіше наймають громадян Білорусі. З початку цього року до червня було видано 24 тис. декларацій про їхнє працевлаштування. Тим часом за весь минулий рік було працевлаштовано 23,4 тис. білорусів.

Білоруси та росіяни

За інформацією відомства, роботодавці також більше ніж торік зацікавлені послугами працівників із Росії. До червня було видано близько 2,7 тис. декларацій (впродовж 2016 р. їх було 3 937).

Кшиштоф Інглот, голова фірми "Personnel Service", що займається рекрутингом і працевлаштуванням українців, відзначив, що за перше півріччя 2017 р. 95 % усіх декларацій стосувалися громадян України, які були на 47 % більш затребувані, ніж торік.

"Популярність роботи у Польщі серед українців і проста акліматизація заохотили роботодавців шукати кадри також в інших державах. З січня до червня було видано удвічі більше декларацій про працевлаштування громадян Білорусі, ніж за аналогічний період минулого року", – додав експерт.

Українці

Інглот звернув увагу на те, що українці у зв'язку із культурною та мовною спорідненістю є для роботодавців у Польщі, які зіткнулися із кадровим дефіцитом, справжнім порятунком.

"Лише за перше півріччя цього року потреба у працівниках з України зросла на половину, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, у секторі переробки плодів кількість декларацій про працевлаштування українців зросла на 57 %, у будівельній галузі – на 50 %, в оптовій торгівлі – на 43 %", – зауважив він.

Кшиштоф Інглот підкреслив, що таке велике зацікавлення кадрами з-за східного кордону нарощує конкуренцію між фірмами.

"Роботодавці повинні все більше намагатися привабити працівників із України, завдяки чому вони пропонують все привабливіші форми працевлаштування. Порівняно з попереднім роком, на 12 % зменшилася кількість українців, яким пропонують працевлаштування на підставі короткотривалого контракту. Зростає кількість українців, що працюють на підставі контракту або інших договорів із соціальним страхуванням", – сказав він.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
09.08.2017 18:51
Переглядів2804
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг