Україна домовляється з РФ про відновлення транзиту вантажівок

Фото: 112.ua

Україна почала технічні консультації з європейськими партнерами і Міністерством транспорту Росії щодо блокування транзиту вантажного транспорту.

Але спершу Україна очікує від Росії відповіді на ноту МЗС України щодо мотивів заборони. Про це повідомив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський на прес-конференції за інформацією видання Радіо.Свобода.

"На період до пояснення були введені тимчасові обмеження на дію тимчасових дозвільних документів для пересування автотранспортних засобів, зареєстрованих у Росії, через територію України", – сказав міністр.

Пивоварський додав, що блокування російських вантажівок громадськими активістами не було порушенням українсько-російських угод, на відміну від дій російської сторони на офіційному рівні.

"Те, що в неділю зробило Міністерство транспорту (Росії – ред.), є порушенням міжнародного права та міжурядових угод, які підписані між Україною і Російською Федерацією", – сказав він.

Минулого тижня в Україні активісти почали блокувати транзит російських товарів через українську територію. Активісти закликали владу України офіційно заборонити такий транзит.

14 лютого Міністерство транспорту Росії повідомило, що зупинило на території цієї країни пересування вантажного автотранспорту, зареєстрованого в Україні. У російському відомстві зазначають, що це захід у відповідь на "неправочинне блокування російського автотранспорту на території України", і чинність цієї заборони триватиме, доки українська сторона не врегулює ситуацію з цим блокуванням

Росія з початку січня 2016 року повідомила про запровадження значних ускладнень для транзиту українських товарів російською територією до Казахстану, що на практиці обернулося практично повним блокуванням українського транзиту через територію Росії.

Сьогодні Кабінет міністрів України ухвалив рішення про тимчасове припинення транзитних переміщень вантажних автомобілів з Росії територією України.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
15.02.2016 19:17
Переглядів447
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
16-08-2018 15-08-2018 14-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг