Як домовитися з газовиками щодо лічильників

Відповідно до закону про комерційний облік газу до першого січня 2018 року має бути 100% облік природного газу, тобто встановленні лічильники. Втім, останнім часом ми спостерігаємо ситуацію, коли представники газорозподільчих мереж приходять до будинків встановлювати загальнобудинкові прилади обліку. Це викликає обурення людей, повідомила експертка громадянської мережі ОПОРА Юлія Чеберяк в ефірі "Громадського радіо".

"Є колізія в законодавстві: не визначено, який саме має бути встановлено лічильник, індивідуальний чи загальнобудинковий. Встановлення лічильників передбачається у інвестиційній програмі підприємства. Чомусь було закладено встановлення загальнобудинкових лічильників, тому представники газорозподільчих компаній говорять, що на індивідуальні немає коштів", - коментує Юлія Чеберяк.

Газорозподільчі компанії можуть погодити з НКРЕКП, що за рахунок цієї інвестиційної складової, яка передбачається на встановлення загальнобудинкового лічильника, на умовах співфінансування від співвласників можуть бути встановлені індивідуальні лічильники. Але для цього потрібно, аби було рішення співвласників про те, що вони хочуть встановити не загальнобудинковий, а індивідуальні лічильники.

"Мають бути проведені переговори з самими газовиками, щоб вони підписали договори, які мають бути індивідуальними, а не з ОСББ. Поки такий алгоритм дій не був реалізований. Є лише спроби налагодити діалог між співвласниками і газовиками, щоб уникнути соціальної напруги, яка виникає внаслідок примусового встановлення загальнобудинкових приладів обліку. Газовики погрожують відключити газопостачання людям, які відмовляються", - зазначає експертка.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
12.08.2017 20:10
Переглядів1016
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-07-2018 19-07-2018 18-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг