Чи готові українці платити за медичні послуги (інфографіка)

В Україні 20 % пацієнтів говорять про наявність фактів корупції у медичній сфері.

Такі результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у липні-серпні 2017 року.

Більше половини опитаних українців (56 %) заявили, що у них не вимагали хабар за лікування або медичні послуги протягом останніх 12 місяців. Водночас 20 % опитаних відзначили наявність фактів корупції, ще 22 % – не відвідували лікарів протягом цього періоду. Найбільше тих, хто заявив про вимагання хабаря лікарями на Півдні (25 %), найменше на Сході – 14%.

Переважна більшість опитаних українців (73 %) підтримала розповсюджену за кордоном систему, коли громадяни офіційно оплачують частину витрат за отриману медичну допомогу. При цьому серед тих, хто підтримує запровадження подібної системи, 43 % готові оплатити від 1 % до 10 % витрат на лікування, 14 % – не більше 20 %, 17 % – не більше 30 %, 9 % – не більше 50 %. Взагалі не готові оплачувати частину витрат на лікування 9 %, ще 8 % – не визначились.

Якби в Україні була запроваджена подібна система розподілу витрат за лікування, пацієнти готові оплачувати таку наступну частину загальної вартості:

При цьому три чверті (78 %) опитаних підтримали б таку систему розподілу витрат на лікування між державою та пацієнтом, якби вона захищала від необхідності давати хабарі лікарям.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
01.09.2017 09:15
Переглядів921
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
16-10-2018 15-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг