У 2018 перші Карти поляка втратять чинність

У квітні 2018 року можливе нагромадження заяв про надання Карти поляка, тоді втратять свою дійсність перші карти, видані у 2008 році строком на 10 років.

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ Польщі, – інформує Польське радіо.

"У квітні наступного року може відбутися нагромадження, адже будуть не тільки нові заяви про видання Карти поляка, але дійсність свою втратять перші карти, видані відразу після вступу у силу закону", – зауважила заступниця директора департаменту співпраці з Полонією та поляками за кордоном у МЗС Маґдалена Пщулковська. Чиновниця нагадала, що Карту поляка видають терміном на 10 років, а перші документи були надані у травні 2008 року.

Маґдалена Пщулковська поінформувала, що до 15 серпня 2017 року було розглянуто 18 тис. 647 заяв про надання Карти поляка. Своєю чергою торік це число становило 27 тис. Чиновниця зауважила, що невідомо, скільки таких заяв може бути розглянуто протягом усього 2018 року.

Віце-міністр внутрішніх справ і адміністрації Себастіан Хвалек нагадав, що на МВСіА накладено, головним чином, "питання фінансових виплат для власників Карти поляка".

"Дані свідчать про те, що від січня до 1 вересня 2017 року подано приблизно 7 тис. заяв про надання дозволу на постійне перебування на підставі Карти поляка та майже 5 тис. клопотань про грошові виплати для цих осіб", – сказав Хвалек. Він повідомив, що найбільшу кількість заяв на отримання таких виплат подано у Мазовєцькому (31%), Люблинському (12,6%), Малопольському (10,5%) та Нижньосілезькому воєводствах.

Як сказав Хвалек, найбільше заяв подали громадяни України та Білорусі.

"Більшість клопотань про соціальні виплати розглядаються позитивно", – наголосив він і додав, що негативні рішення є наслідком "недотримання заявником формальних вимог".

Нагадаємо: новий закон "Про Карту поляка" президент Польщі Анджей Дуда підписав у грудні 2016 року. Документ передбачає, що рішення про грошові виплати для її власників, котрі клопочуться про надання їм дозволу на постійне перебування у Польщі, видають не старости, а воєводи. Виключено також можливість подачі наступник заяв особами, котрі отримали допомогу у максимальному розмірі протягом 9 місяців та можливість отримання виплати особами, котрі використали ці кошти як члени сім'ї заявника.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
21.09.2017 12:15
Переглядів2690
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
16:58
21.09.2017
українка
почнуть масово робити нові
останні новини
18-07-2018 17-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг