Чому український газ коштує так само, як європейський

Вітчизняний і європейський газ жителі України купують за одним тарифом, який сформований за принципом імпортного паритету. Це дозволяє розвивати український ринок видобутку блакитного палива.

Згідно з Меморандумом з МВФ, Україна погодилася в обов'язковому порядку переглядати тарифи, щоб уникнути ручного регулювання вартості і утримати тариф на рівні повної окупності. Інформує Hyser

У 2016 році Україна використала 33,2 млрд кубометрів газу, серед яких 17,6 млрд кубів витратили на комуналку для населення, а решта - на промислові підприємства і бюджетні установи. У цьому році очікується незначне зниження рівня споживання газу.

Державне підприємство "Укргазвидобування" в 2017 році розраховує видобути приблизно 14 млрд кубометрів газу.

Вітчизняний і європейський газ жителі України купують за одним тарифом, який сформований за принципом імпортного паритету. Це дозволяє розвивати український ринок видобутку блакитного палива.

Згідно з Меморандумом з МВФ, Україна погодилася в обов'язковому порядку переглядати тарифи, щоб уникнути ручного регулювання вартості і утримати тариф на рівні повної окупності.

У 2016 році Україна використала 33,2 млрд кубометрів газу, серед яких 17,6 млрд кубів витратили на комуналку для населення, а решта - на промислові підприємства і бюджетні установи. У цьому році очікується незначне зниження рівня споживання газу. Державне підприємство "Укргазвидобування" в 2017 році розраховує видобути приблизно 14 млрд кубометрів газу.

За оцінками експертів, собівартість вітчизняного газу може становити 50 доларів з урахуванням всіх операційних витрат, але при цьому він продається по 300 доларів. Крім того, країна закуповує імпортний газ. Фактично, додатковий прибуток на тисячу кубометрів газу становить на менш 100 доларів.
Незважаючи на обурення громадян, така модель, за словами експертів, допомагає Україні рухатися до ринку. Країна відчуває гостру потребу в розвитку власного нафтовидобутку. Але для цього необхідно інвестувати в цю галузь.

Примітно, що через відсутність капіталовкладень за останні 10 років рівень видобутку газу в Україні знизився майже в два рази. Між іншим уряд розробив стратегію "20/20", яка передбачає, що до 2020 року видобуток газу збільшиться до 20 млрд кубів. Але для її реалізації необхідні гроші.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
01.10.2017 14:43
Переглядів516
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
22:38
04.03.2018
Сергій
Всі і кожен з т.з. "експертів" , а також "журналістів які в матеріалі" на всі ноти розписують про тяжке життя "Нафтогазу" , облгазів, Кабміну..... Таке враження, що це ми, громадяни України, ще мінімум 100 років будем винні цим добрим дядям за їх власний газ, що вони "з барського плеча" нам подають. А меж тим варто було б згадати Конституцію України, в якій є такий закон прямої дії--Земля, її надра належать народу України. Нема а ні крапки , а ні коми про те з якої миті те, що видобувається з надр, стає товаром, і переходить у власність окремих осіб. Окрім того, ще ціну для народа встановлює хтось з тих, хто ще для цього народа нічогісінько не зробив доброго. Нагорі вирішили! Так народ не вповноважував цю "гору" знущатись над собою. Дарма що народ за свої гроші будував газопроводи і станції. Тепер все це зветься власністью приватною, чомусь проданою від імені народу. За користування народною власністью, з народу останню шкіру ладні зідрати. Але на обіцянки такі вже щедрі!
останні новини
21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг