Чому не зростуть тарифи на газ у жовтні

Кабмін відмовився від підвищення ціни на газ з жовтня цього року.

Поки що ця відмова ще не затверджена конкретним нормативно-правовим актом, однак члени уряду і сам Прем'єр-міністр Володимир Гройсман неодноразово про це заявляли. Від ціни на газ напряму залежать тарифи на газ та опалення для населення, – зазначає старший аналітик інвестиційної компанії Dragon Capital Денис Саква.

Один з варіантів, який дозволить залишити ціну на блакитне паливо на теперішньому рівні, – зміна формули її розрахунку. Якщо конкретніше – застосування формули хаб-мінус.

Що це означає?

Сьогодні ціна на газ визначається із врахуванням таких компонентів: імпортної ціни на німецькому газовому торговому майданчику (хаб NCG), а також вартості транспортування газу від NCG до західного кордону України через Німеччину, Чехію та Словаччину. Формула хаб-мінус, зі слів експерта, дозволить не враховувати вартість транспортування та залишити ціни для населення на теперішньому рівні.

Позиція уряду в газовому питанні суперечить позиції Міжнародного валютного фонду. Кредитор наполягає на тому, щоб ціна газу змінювалась за вже затвердженою формулою. Відповідно до цієї формули, за розрахунками НАК "Нафтогаз України", ціна з жовтня мала би підвищитися на 19 %. Теперішня позиція уряду, у першу чергу, пояснюється фактором виборів – адже увесь негатив від чергової хвилі зростання тарифів ляже на Кабінет Міністрів Володимира Гройсмана.

По факту, "заморозка" перегляду ціни на газ може тривати дуже довго. В наступному році фактор виборів буде ще сильнішим, уряд напевне робитиме усе можливе для того, щоб не дратувати населення високими тарифами. Наслідки від такого кроку – невиконання вимог МВФ та ручне регулювання ціни на газ.

VoxConnector для ІА "Конкурент"

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
02.10.2017 17:17
Переглядів1036
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг