#Сім_сорок. Для чого потрібні бібліотеки?

"Тату, а для чого потрібні бібліотеки?" - спробувала загнати мене в глухий кут моя 9-річна донька, пишучи в школі твір на відповідну тему.

А й справді, кому вони зараз потрібні? В епоху інтернету, коли не відриваючи свого заду від дивану, можна знайти в мережі фактично будь-яку літературу.

Школярі, які раніше становили остеопорозний кістяк бібліотечної системи, здебільшого навідуються в храм книги двічі на рік: отримати і здати підручники в кінці навчального року. А більшість студентів взагалі стали її кістковою саркомою з усілякими там "рефератами безплатно скачать онлайн".

Навіть порядні студенти, які самі можуть зліпити до купи два дисертаційні автореферати і притрусити їх вигаданим емпіричним дослідженням для курсової, можуть знайти більшість наукових публікацій в інтернеті.

І це я кажу тільки про бібліотеки великого міста. А що вже говорити про сільські та районні бібліотеки, де частину приміщення здають в оренду під генделик, щоб можна було заплатити комунальні послуги за іншу частину?

Бібліотеки в Україні – це останній прихисток фанатиків і невдах. Адже скажіть, хто за мінімальну зарплату буде займатися безперспективною справою? Або той, хто щось дуже любить, або той хто не вміє і не хоче більше нічого робити. Навіть корупціонери тут не приживаються…

А що ж треба, щоб відродити бібліотеки? Все банально просто. Введіть систему довідок. Хочеш отримати субсидію? Неси довідку з бібліотеки, що прочитав "Кайдашеву сім'ю". Хочеш закордонний паспорт? Давай довідку, що хоча би бачив твори Маяковського про "широкіє штаніни"… Так і корупціонери відродяться…

П.С. У творі доньки все закінчилося щасливо. "Бібліотеки потрібні, щоб люди ставали розумними". А коли ви востаннє були у бібліотеці?

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою Ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
11.10.2017 07:40
Переглядів876
Коментарів4
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
20:52
14.12.2017
Nicholas
Звичайно, це проблема. Потрібно переймати зарубіжний досвід.Треба зацікавити молодь, що навчається, наприклад, надавши читачам доступ до історичних матеріалів, документів, документальної хроніки, відео, аудіо(прослуховуваня аудіо книг) тощо, яких не знайдеш в Інтернеті. Для пенсіонерів, можливо, корисно було б організувати курси з комп'ютерної грамотності. Доцільно було б влаштувати кімнати, де громадяни могли б одержати консультації правого характеру. Одним словом, відроджувати бібліотеки потрібно. Без сумнівів. Було б бажання. І хоч трішки уваги з боку місцевої влади.
11:09
12.10.2017
Джулія
Працювала в далекі студентські роки в бібліотеці ВДУ. То була перша і найкраща моя робота...Але змінила на іншу-набридло в обід чайний пакетик на 5 чашок розділяти.
19:35
11.10.2017
Лариса
Щомісяця 7-8 книжок
13:37
11.10.2017
Катюша
десь раз в півроку беру 2-3 книжки
останні новини
15-08-2018 14-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг