Україна в Європі: з ким ми співпрацюємо найбільше (інфографіка)

Хоч ринок Європейського Союзу став доступнішим для українських товаровиробників завдяки Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, обсяги українського експорту до Європи не можна назвати надто високими. Більше того, якщо поглянути на всі країни Європи, включаючи пострадянські, зовнішньоекономічне сальдо нашої країни в більшості випадків є від'ємним. Втім, у відносинах з окремими країнами спостерігається й пожвавлення. Здебільшого це стосується країн, на ринках яких раніше Україна була представлена мало (Іспанії, Португалії, Нідерландів, балканських країн).

Про це пише "Слово і Діло".

В лідерах за показниками як імпорту, так і експорту опинилися Німеччина, Польща, Білорусь, Італія та Угорщина. Причому український експорт до Польщі цьогоріч уже сягнув 1,472 млрд дол., поляки ж поставили нам товарів на 1,821 млрд дол. Другою (і останньою країною), експорт України до якої у 2017 році перевалив за 1 млрд дол., виявилась Італія (1,388 млрд дол.), тоді як на український ринок італійських товарів було завезено на 876,1 млн дол.

З перелічених вище країн далеко не завжди кількість міждержавних угод виявляється пропорційною обсягам торгівлі та інвестицій. Так, наприклад, за 206 міжурядових угод, що нині діють між Україною та Білоруссю, білоруські інвестиції до України в 2017 році склали всього 31,7 млн дол. До прикладу, Нідерланди, з якими у нас ратифіковано 36 міжурядових угод, цього року вже інвестували в нашу країну понад 6,3 млрд дол. Лідером за цим показником є Кіпр (понад 9,9 млрд дол. інвестицій з початку року), але, беручи до уваги, що ця острівна країна є одним з найпопулярніших у світі офшорів, ці цифри навряд чи можна вважати показовими. Третя за обсягами інвестицій в Україну в 2017 році – Велика Британія (майже 2,2 млрд дол.).

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
11.10.2017 14:33
Переглядів568
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-06-2018 22-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг