Що заклали – те проїли. Субсидії можуть реструктурувати

Викликами у новому опалювальному сезоні є нестабільна ціна за газ, практична відсутність програми із енергоефективності та відсутність у бюджетів коштів для сплати субсидій.

Про це говорили експерти під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Сергій Дунайло, віце-президент "Укртеплокомуненерго", розповів, що нині у більшості підприємств, які входять до асоціації "Укртеплокомуненерго" (у тому числі і ДКП "Луцьктепло", - Конкурент) рахунки як були, так і є заблоковані. Однак, попри ці труднощі? технічно котельні готові до прийняття газу, а мережі – тепла.

За словами Кирила Новикова, заступника директора Департаменту електроенергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, накопичення газу до опалювального сезону відбувається згідно з планом. Однак ціна на газ залишається невизначеною.

Кирило Новиков, заступник директора Департаменту електроенергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
Автор: uacrisis.org

"На цьому тижні фактично заходять в опалювальний сезон, а якою буде ціна газу – вони не знають, і якою, відповідно, буде ціна тепла для населення, вони теж не можуть сказати", – пояснив експерт Святослав Павлюк.

Експертка з енергозбереження громадянської мережі "ОПОРА" Тетяна Бойко наголосила на ще одній проблемі – відсутності у країні програми енергоефективності. До економії споживачів стимулюватиме монетизація субсидій.

Тетяна Бойко, експерт з енергозбереження, громадянська мережа «ОПОРА»
Автор: uacrisis.org

"У цьому році вперше впроваджується пілотний проект щодо монетизації частини субсидій, невикористаних в минулий опалювальний період. На сьогодні із двох мільйонів домогосподарств, які мали відповідну економію і могли претендувати на монетизовані виплати, звернулися 1,75 мільйона. Загальна сума призначених монетизованих виплат – 1,1 мільярди гривень. Зараз завершується процедура реєстрації державних зобов'язань. Ми плануємо забезпечити таку виплату вкінці жовтня поточного року. Через декілька тижнів відповідні кошти вже мають бути перераховані громадянам", – розповів Віталій Музиченко, директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України.

У цьому році на субсидії держава виділила близько 61 мільярда гривень. Станом на кінець вересня, майже увесь об'єм субсидій, а саме – 59 мільярдів гривень – вже виплатили.

"Якщо дивитись по фінансовому плануванню, то у цьому році у жовтні, листопаді та грудні практично не буде з чого платити субсидії. Тобто, цих грошей фактично не існує. Або до бюджету потрібно додати 25 мільярдів, або ми цих 25 мільярдів знову "перетягнемо" у наступний рік, і у лютому місяці виявиться, що з 55 мільярдів субсидій, закладених у бюджет, більше половини у нас уже немає", – підкреслив Святослав Павлюк.

Святослав Павлюк, експерт із енергозбереження
Автор: uacrisis.org

Щоб вирішити питання нестачі коштів на виплати субсидій у цьому році, проект закону №1730 передбачає, що реструктуризації буде підлягати заборгованість, яка виникне у підприємств теплоенергетики станом на 1 січня 2018 року, розповіла Наталія Хоцянівська, директор Департаменту економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

До економії споживачів стимулюватиме монетизація субсидій.

Станом на 1 жовтня 2017 року, за словами Наталії Хоцянівської, загальна заборгованість держави за спожитий газ складає 20,7 мільярдів гривень. 1,7 мільярда заборгованості буде погашено протягом листопада, за рахунок погашення податкових зобов'язань з податку на прибуток.

"У НАК "Нафтогаз України" за 9 місяців поточного року буде нараховано понад 2 мільярди податкових зобов'язань. Сьогодні до Кабміну уже надіслані зміни до Постанови №332, яка ці питання урегульовує. Тому в період з 10 до 20 листопада ці розрахунки будуть проведені. Тому у нас є всі сподівання на те, що в цьому році держава розрахується з підприємствами у повному обсязі", – пояснила Наталія Хоцянівська.

"Для погашення залишається борг поточного року – 6,1 мільярди. Його планують погасити за рахунок боргу по пільгах і субсидіях (2 мільярди) та виплат споживачів. На сьогодні заборгованість населення за отримані послуги з теплопостачання складає 7,4 мільярди гривень", – вона додала. За спожиті послуги з опалення населення з початку року розрахувалося на 115%. Лише за послуги з централізованого опалення сплатили на 6,8 мільярдів коштів більше, ніж у минулому році.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
11.10.2017 21:00
Переглядів996
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг