Дешева кава та чай чекають українців з нового року

Вже з нового року в рамках угоди Україна-ЄС будуть знижені ставки увізних мит до України на деякі групи товарів, які вироблені в країнах Європейського Союзу.

Українці відчують різницю в ціні, коли купуватимуть чай, мелену каву, лосося та тверді сири. Про це повідомив глава Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

"На чай та каву мито одразу знижується з 10% до 2,5%, лосося – з 10% до 5%, на сири Брі та Гауда – з 10% до 5%. Тому середня пачка чаю вагою 100 гр повинна подешевшати наступного року на 2,7 грн, пачка меленої кави – на 5,4 грн, а кілограм Брі – на 17 грн. Найбільший зиск із зниження мит отримають люди середнього достатку через те, що вони купують більший асортимент продукції. Менш забезпечені відчують зниження митного навантаження переважно на чай та каву", – зауважив Дорошенко.

Однак, за його словами, очікувати здешевлення в 2018 році цих продуктів не варто через девальвацію гривні. Уряд заклав можливість зниження гривні на 11%. Таким чином зниження мит буде перекрито зниженням курсу гривні. Але ці товари будуть дорожчати наступного року менше, ніж інші.

"По закінченню перехідного періоду Україна буде мати нульові ставки мита практично на всі товари, які наші виробники будуть постачати до Європи. В той же час компанії з ЄС також будуть практично на рівних конкурувати з вітчизняними виробниками. Це буде повноцінна конкуренція, яка буде сприятливо впливати на інтереси покупця. А українському бізнесу доведеться вчитись конкурувати не лише на зовнішніх, але й внутрішньому ринку", — зазначив експерт.

Також Дорошенко звернув увагу на те, що зниження мит із ЄС також знижує корупційні складові на митниці. Тому що при невеликому миті знижуються суми винагородження, які можуть бути запропоновані бізнесом, який хоче ухилитись від оплати до бюджету. Значна частина мит з Європейським Союзом вже обнулена, а інші будуть поступово знижуватись до 0%.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
12.10.2017 13:39
Переглядів584
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-06-2018 22-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг