Влада для бізнесу: друг, перешкода чи ворог (інфографіка)

Рівень довіри українського бізнесу до влади залишається низьким. Такими є результати опитування малих та середніх підприємств "Щорічна оцінка ділового клімату в Україні".

В ході дослідження підприємців запитали про те, ким вони вважають державу: другом, перешкодою чи ворогом бізнесу.

58 % опитаних представників МСП вважають державу перешкодою для бізнесу. Частка представників бізнесу, що сприймають державу як ворога, склала 28 %, тоді як партнером бізнесу державу вважає вдвічі менше опитаних – 14 %.

Сприйняття держави за регіонами

Опитування провів Інститут економічних досліджень та політичних консультацій в рамках Програми USAID "Лідерство в економічному врядуванні (ЛЕВ)" наприкінці 2016 – на початку 2017 року.

На думку Ірини Федець, старшого наукового співробітника Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, експертки Програми USAID ЛЕВ. те, що малий та середній бізнес бачить у державі, насамперед, перешкоду, – це результат негативного досвіду взаємодії підприємств з органами влади. Кожен крокдіяльності підприємця супроводжується численними адміністративними процедурами, які вимагають від власників бізнесу витрат коштів та часу і містять корупційні чинники. Це впливає на сприйняття держави, адже, як показало дослідження, чим більше часу керівництво МСП витрачає на контакти з органами влади, тим більш ймовірно, що його представники вважатимуть державу ворогом, а не партнером бізнесу.

Ще один момент: між сприйняттям держави та тим, з якими проблемами стикається малий та середній бізнес у своїй діяльності, є безпосередній зв'язок. Зокрема, представники МСП, які стикаються з такими проблемами, якнеефективність державного апарату, високий регуляторний тиск, корупція, а також високі податки та обтяжливе податкове адміністрування, частіше називають державу ворогом бізнесу, ніж ті, що не мають таких проблем.

Це свідчить про те, що довіра бізнесу до держави формується під впливом взаємодії з державними органами влади.

VoxConnector для ІА "Конкурент"

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
12.10.2017 16:36
Переглядів683
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-10-2018 22-10-2018 21-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг