Посол ЄС пояснить у Брюсселі позицію України щодо мови нацменшин

Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі погодився донести аргументацію України щодо статті 7 Закону "Про освіту" до Європейської Комісії та Європарламенту.

Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з паном Мінгареллі, – повідомляє "Урядовий портал".

Міністр наголосила, що питання імплементації мовної статті Закону "Про освіту" узгоджуватиметься у двосторонніх перемовинах з представниками національних меншин.

"Наша позиція, що у дошкіллі та початковій школі навчання здійснюється рідною мовою, з 5 класу починає поступово збільшуватися відсоток предметів, що вивчаються українською, а у старшій школі цей відсоток має зрости до 60 % предметів, які вивчаються державною мовою. Ми сподіваємось на позитивний висновок Венеціанської комісії, оскільки з правової точки зору текст мовної статті Закону "Про освіту" повністю відповідає як нашому законодавству, так і нашим міжнародним зобов'язанням. У законі закладено реальні можливості для того, аби діти повноцінно володіли як державною, так і рідною мовами, у разі відмінності", – зазначила Лілія Гриневич.

Вона наголосила, що текст Закону ґрунтується на європейських цінностях та визначає структуру освіти, яка узгоджується зі структурою, що функціонує у країнах ЄС.

"Ми розуміємо вашу аргументацію і готові донести цю позицію до Брюсселя", – відзначив Хюг Мінгареллі.

Він також підкреслив, що дуже прикро, що ситуація дійшла до рівня такого скандалу, адже загальна дискусія зараз ведеться навколо питання, яке не стосується реально важливих проблем України сьогодні.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
17.10.2017 19:34
Переглядів439
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг