У 2017 жертвами работоргівлі стали більше 280 українців

За 9 місяців 2017 року в Україні виявили 263 випадки торгівлі людьми, що майже втричі більше, ніж за весь 2016 рік.

Про це повідомляє Національна поліція України.

У 120 кримінальних провадженнях особам оголошено про підозри. Досудове розслідування закінчили по 107 кримінальних провадженнях цієї категорії.

До суду скеровано три кримінальних провадження стосовно членів організованих злочинних угруповань, які діяли у сфері торгівлі людьми. Ці ОЗУ були викриті працівниками поліції на території Дніпропетровської, Донецької та Закарпатської областей.

У ході досудового розслідування установлено 281 потерпілу особу від торгівлі людьми. Серед них – 156 жінок, 106 чоловіків, 9 неповнолітніх та 10 малолітніх дітей.

На сьогодні набувають все більшого поширення форми торгівлі людьми, не пов'язані з сексуальною експлуатацією, зокрема – трудова експлуатація (сільськогосподарські роботи, будівництво, примусове жебракування). Жертвами найчастіше стають чоловіки працездатного віку або особи з явними ознаками інвалідності, без постійного місця проживання та інші малозабезпечені категорії громадян.

Національна поліція застерігає громадян від необдуманих дій та закликає не приймати сумнівні пропозиції щодо працевлаштування. Існує кілька рекомандацій з цього приводу:

  • слід звертатися до суб'єктів господарювання, які отримали ліцензію на працевлаштування громадян України за кордоном;
  • якщо громадянин їде за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична, гостьова візи не дають права на роботу. Тому громадяни можуть бути потрапити в нелегальне становище, а відтак – і в експлуатацією та під принизливу депортацію із країни;
  • термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не потрібно користуватися послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо його подовження.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
18.10.2017 18:35
Переглядів328
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-07-2018 22-07-2018 21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг