Польща потребує працівників з України

Фото: ілюстративне

Громадяни України приїжджають до Польщі з економічних і політичних причин. Щораз більше їх можна зустріти за прилавком, у сфері послуг чи в лікарнях.

У Колегіумі Східної Європи імені Яна Новака-Єзьоранського у Вроцлаві зазначили, щощ українці важко працюють, витрачають у Польщі гроші і переказують їх на батьківщину. Причому, як оцінив автор документа Якуб Біньковський, їхні трансферти є меншими, ніж поляків, що перебувають за кордоном. Попри те, в громадських дебатах поширюється щораз більше шкідливих міфів про вплив еміграції з України на польську економіку, – пише Польське радіо.

Чимало політиків та журналістів забуває про "основний факт, що завдяки іммігрантам з України досі ми уникали повної демографічної катастрофи", – пише автор. Зате, поширена популістська риторика, зокрема, що "українці забирають нам роботу", хоч попри масовий наплив заробітчан з України, безробіття в Польщі зменшується.

Також необґрунтованим є закид, що через українців усі отримують штучно знижену заробітну плату. В умовах європейської демографічної кризи охочі до роботи іммігранти – це один із найцінніших ресурсів, за який із Польщею змагатимуться заможні країни Західної Європи, – пише видання. Тому Польщі радять максимальне спрощення процедур, які стосуються легального працевлаштування.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
21.10.2017 15:10
Переглядів829
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
16-07-2018 15-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг