Невгамовні ціни: ТОП-3 причини прискорення інфляції

Нацбанк визнав: у цьому та наступному роках ціни зростатимуть швидше, аніж прогнозувалося.

За розрахунками регулятора, до кінця цього року інфляція прискориться до 12,2 %, тоді як попередній прогноз був 9,1 %. У кінці 2018 року її показник складе 7,3 %, а не 6%, як передбачалося раніше.

Прогноз інфляції на 2019 рік регулятор залишив на рівні 5 %.

Зі слів головного економіста Альфа-Банку Україна Олексія Блінова, прискорення інфляції в 2017 році пов'язане з продовольчою групою товарів. Якщо в 2016 році драйвером зростання цін був сектор ЖКГ, то у цьому році інфляцію живить прискорене подорожчання продовольчих товарів. Продовольча інфляція в річному вимірі прискорилася з 3 % на початку 2017 року до 18,8 % у вересні.

Експерт називає три основні причини прискорення продовольчої інфляції:

  • активне зростання зарплат працівників з низьким рівнем доходів. Це прямий наслідок рішення підвищити вдвічі мінімальну заробітну плату на початку 2017 року. Громадяни спрямували додаткові доходи на споживання продовольчих товарів, розігріваючи інфляцію попиту. Також зростання "мінімалки" вплинуло (в бік подорожчання) на собівартість продукції;
  • активізація українського продовольчого експорту, яка призвела до обмеження пропозиції на внутрішньому ринку;
  • несприятливі погодні умови, а саме – похолодання влітку.

"Ми очікуємо, що до кінця 2017 року динаміка індексу споживчих цін сповільниться з вересневих 16,4 % до 13 %. Це трохи вище, ніж показник минулого року – 12,4 %. До кінця 2018 року індекс споживчих цін може сповільнитись до 9 %", – зазначив Олексій Блінов.

Таке вповільнення в наступному році буде пов'язане перш за все з тим, що доходи українців зростатимуть повільнішими темпами, аніж цього року. Втім, на думку експерта, інфляційні ризики залишаються високими, тому не виключено, що у 2018 році інфляція виявиться вищою запланованих 9 %.

VoxConnector для ІА "Конкурент"

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
07.11.2017 12:40
Переглядів575
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-07-2018 18-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг