Мінфін після 2020 року чекають великі складнощі, ‒ екс-заступник Яресько

Реструктуризація державного боргу України не є успішним проектом. А міністра фінансів, який буде в Кабміні після 2020 року, чекають великі складнощі.

Про це заявив колишній перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський (подав у відставку в грудні 2015 року після прийняття Верховною Радою бюджету на 2016 рік ‒ ред.) в інтерв'ю "Економічній правді".

"Я не вважаю реструктуризацію держборгу України успішним проектом. Глибоко переконаний в тому, що буквально через декілька років, навіть якщо ця Верховна Рада допрацює повний термін, новий парламент і новий уряд зіткнуться з проблемами обслуговування держборгу. Міністра фінансів, який буде в Кабінеті Міністрів після 2020 року, чекають великі складнощі в роботі з VRI (Value Recovery Instrument, інструмент поновлюваної вартості - цінні папери, випущені Україною, натомість на згоду кредиторів "списати" частину боргу ‒ ред.), заявив Уманський.

Як зазначив екс-заступник Наталії Яресько, розрахунок за реструктуризацією робився на те, що в Україні не буде різкого економічного зростання, а країна виплачуватиме по боргах певну частину від зростання ВВП.

З його слів, Україна "приречена" на модернізацію та інвестування в інновації, що стане основою стабільного зростання. У результаті, прив'язка боргів до зростання ВВП приведе до непідйомного навантаження на держбюджет.

"При зростанні більше як на 3% на рік Україна платитиме певну частину від цього зростання. Від зростання ВВП, навіть не від держбюджету! В цьому випадку обслуговування таких VRI приведе до непідйомного навантаження на держбюджет", вважає Уманський.

"Ми створили собі "бомбу уповільненої дії". Єдиний вихід у тих міністрів фінансів, які працюватимуть після 2020 року, це шукати шлях реструктуризації цих інструментів, щоб уникнути дефолту по них", підкреслив експерт.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
25.02.2016 15:16
Переглядів676
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
15-10-2018 14-10-2018 13-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг