Порахували, скільки витрачають на Президента та його Адміністрацію (інфографіка)

Утримання глави держави та його Адміністрації з урахуванням усіх витрат обходиться працевлаштованому українцю у 51 гривню щорічно.

Про це повідомляє "Слово і Діло".

За даними і держбюджету і документів Державного управління справами, загальна сума, яку мають витратити на обслуговування президента та АП в 2017 році, становить майже 819,9 млн гривень. З огляду на те, що, за даними Держстату, в першому півріччі кількість працюючих громадян у країні склала 16 млн 120 тисяч осіб, щороку на кожного з них припадає майже 51 гривня – на 20 з гаком гривень менше, ніж витрати на утримання Верховної Ради й депутатського корпусу.

При цьому безпосередньо на забезпечення діяльності Петра Порошенка та АП, якою займаються півтори тисячі працівників Адміністрації та інших створених главою держави служб і органів, в 2017 році витратять трохи більш ніж чверть суми – 233 мільйони гривень (по 14 гривень із працюючого українця за рік).

Решта грошей підуть на інші цілі: утримання та реставрацію державних резиденцій, утримання аеропорту для вищих посадових осіб "Україна" та витрати на переміщення президента й працівників АП країною та за кордон.

Так, на утримання держрезиденцій цьогоріч витратять 77 мільйонів гривень, причому їхня загальна площа з урахуванням прилеглих територій виглядає значною – майже 153 тисячі квадратних метрів, щоправда, в перерахунку на гектари це не так уже й багато – 15,3 га. Ще 15 мільйонів за рік витратять на різні ремонти.

Також на реставрацію Маріїнського палацу в Києві в 2017 році витратять майже стільки ж, у скільки обходиться забезпечення діяльності президента, – 200 мільйонів гривень, причому загальна кошторисна вартість реставрації палацу за документами становить близько 1,5 мільярда гривень.

Трохи більше піде на утримання урядового аеропорту: ДАП "Україна" цього року обійдеться платникам податків у 223 мільйони гривень. Загалом на його балансі перебувають 7 літаків, які цьогоріч налітають близько 120 рейсів країною та за кордон.

Ще 115 мільйонів витратять на перевезення президента, чиновників АП та керівників інших державних органів Україною. Щодо зарубіжних візитів Порошенко, то вони обійдуться платникам податків у 42 мільйони гривень – приблизно по 250 тисяч за одну поїздку.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
08.11.2017 18:18
Переглядів754
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
15-10-2018 14-10-2018 13-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг