Порошенко скликає засідання через відносини із Польщею

Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі.

Про це повідомив прес-секретар Президента України Святослав Цеголко на своїй сторінці у Facebook.

"Для зміцнення стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща і для уникнення подальшої ескалації напруги, усвідомлюючи необхідність вирішення будь-яких проблемних питань у двосторонніх відносинах винятково в цивілізований, європейський спосіб, Президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України і Польщі", – сказано в ньому.
Зі слів Цеголка, резонансні заяви з боку представників офіційної польської влади на адресу України та її керівництва, які звучать останнім часом, викликають серйозне занепокоєння і не можуть залишатися без належного реагування.
Також він звернув увагу, що Міністерство закордонних справ раніше заявляло, що в Україні немає політиків з антипольськими настроями.
"Консультаційний комітет є дорадчим органом, він покликаний сприяти реалізації домовленостей між главами двох держав, спрямованих на поглиблення дружніх відносин між Україною і Польщею, який очолюють зовнішньополітичні радники президентів", – додав прес-секретар.

Нагадаємо: у Рівненському обласному краєзнавчому музеї 6 листопада відбувся круглий стіл "Волинський експеримент Генрика Юзевського: дорога до польсько-українського примирення у міжвоєнний період". На заході були присутні віце-консул Польщі в Луцьку Марек Запур та професор кафедри нової та новітньої історії України, кандидат історичних наук Микола Кучерепа. Вони якраз мали презентувати перевидані українською мовою щоденники Юзевського. У ЗМІ з'явилася інформаці про те, що під час цього заходу Марек Запур заявив, що Української держави у той час не існувало (тобто у період 1917-1920 рр не було ні ЗУНР, ні УНР), Львів – то є польське місто, і в сучасності можна стверджувати, що Україна подібним шляхом окупувала Крим і Донбас.

Однак у коментарі ІА "Конкурент" віце-консул пояснив, що насправді мав на увазі. До того ж його слова підтвердив і професор Микола Кучерепа. Згодом на офіційній сторінці Генерального консульства Республіки Польщі в Луцьку з'явилося спростування інформації. Зокрема Марек Запур заявив, що слова про "польський Львів" вирвали з контексту і перекрутили.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
09.11.2017 09:36
Переглядів577
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
11:38
09.11.2017
КИРИЛО ==КРАЄЗНАВЕЦЬ
ТАКІ важливі " круглі столи" , як правило , записуються на аудіо -- та відеоносіі ! Й тоді не буде проблеми встановити ==ХТО ЩО говорив . ( а не одна баба сказала , друга = перебрехала ).
останні новини
16-07-2018 15-07-2018 14-07-2018 13-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг