В Україні підприємців захистили від "маски-шоу"

Народні депутати більшістю голосів підтримали законопроект, який захищає підприємців від тиску силовиків.

За нього проголосувало 312 нардепів, – пише Українська правда.

Голова комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якінпояснив, що цей законопроект дозволить більш ефективно захистити права підприємців від тиску силовиків.

"Перше і важливе рішення, яке передбачено цим документом, це дозвіл на фото та відеофіксацію стороною захисту обшуків, які відбуваються. Більше того, їх відеофіксація стає обов'язковою", – сказав Кожем'якін.

Він додав, що за новим законом, якщо під час обшуків були вилучені документи підприємців, техніка та інші матеріали без присутності адвоката, то вилучені матеріали не зможуть надалі використовуватися стороною обвинувачення.

Крім того, з його слів, тепер обвинувачі повинні доводити необхідність обшуків і не зможуть їх проводити без відповідної ухвали суду, керуючись лише власними мотивами. Також змінюються терміни проваджень та можливість їх оскаржувати.

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що поки депутати обговорюють цей законопроект, щодня відбувається по 15 обшуків.

За підтримку цього документу депутати проголосували практично одностайно. Він вступить в силу після його офіційного опублікування.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
16.11.2017 14:38
Переглядів546
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-09-2018 20-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг