Україну можуть "вигнати" з Болонського процесу

Україна ризикує випасти з Болонського процесу, якщо найближчим часом повноцінно не запрацює Національне агентство забезпечення якості вищої освіти.

Про це заявив перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець, – інформує РБК-Україна.

"Упродовж багатьох років ми не можемо почати повноцінну роботу Національного агентства забезпечення якості вищої освіти. Без такого незалежного агентства ми – переважно в сірій зоні – учасники Болонського процесу і якщо ми таке агентство не запустимо, ми ризикуємо випасти з Болонського процесу", – заявив Ковтунець.

Із його слів, вихід з Болонського процесу поставить крапку на європейській інтеграції України у сфері вищої освіти. Заступник міністра зазначив, що згідно з новою процедурою, Міністерство освіти і науки повинне сформувати конкурсну комісію з участю п'яти громадян України і чотирьох представників міжнародних організацій.

Нагадаємо: раніше повідомлялося, що майже 80% української молоді отримує вищу освіту.

"За ступенем охоплення вищою освітою, ми займаємо десь десяту, дванадцяту позицію в світі – 79%. Це дані Всесвітнього економічного форуму. От якщо взяти молодь віком від 20 до 26 років, то 79% отримують так чи інакше вищу освіту. 60% отримують за рахунок бюджету, ще 20% отримують його за власні гроші", – заявив Ковтунець.

Довідково:

Болонський процес – процес структурного реформування національних систем вищої освіти країн Європи, зміни освітніх програм і потрібних інституційних перетворень у вищих навчальних закладах Європи. Його метою є створення до 2012 року європейського наукового та освітнього простору задля підвищення спроможності випускників вищих навчальних закладів до працевлаштування, поліпшення мобільності громадян на європейському ринку праці, підняття конкурентоспроможності європейської вищої школи. На сьогодні 48 європейських країн, включно з Україною, є його учасниками.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
17.11.2017 18:21
Переглядів1865
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
12:25
21.11.2017
Цього варто було чекати
Та хіба Гриневич щось розуміє у вищій освіті? Ото вже дохазяйнувалась!
останні новини
17-07-2018 16-07-2018 15-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг