Коли села отримають гроші на медицину (інфографіка)

Кабмін розподілив між областями субвенцію на розвиток сільської медицини.

Про те, чому села отримають ці кошти лише в наступному році, розповів експерт РПР, радник в.о. міністра охорони здоров'я Олександр Ябчанка,

У липні цього року парламент визначив нову субвенцію у розмірі 4 млрд грн – на розвиток сільської медицини. Фінансувати її планували за рахунок так званого спецконфіскату – коштів Януковича, отриманих злочинним шляхом.

Президент вніс до парламенту відповідний законопроект – про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості. Проект закону визначає основні засади розвитку охорони здоров'я у селах і пов'язаний із появою нової субвенції – субвенція забезпечує фінансування передбачених у законопроекті заходів. Однак, попри, здавалося б, консолідовану позицію і президента, і парламенту, у цьому році села ці кошти не отримали.

На думку експерта, основна причина – неготовність законодавства. На цей момент президент не підписав ані законопроект про медреформу (проект закону № 6327 про державні фінансові гарантії – ред.), ані власний законопроект щодо розвитку сільської медицини. Останній був прийнятий в цілому 17 листопада.

Уряд також не поспішав з рішеннями. 6 грудня цього року Кабмін лише розподілив між областями субвенцію. Найбільше отримають Закарпатська, Донецька та Вінницька області. Зараз Кабмін розробляє порядок отримання цих коштів. Він ще не оприлюднений.

Головна умова отримання коштів – області повинні забезпечити фізичну доступність медичної допомоги. Тому що навіть якщо держава обіцяє, що оплатить певну кількість тих чи інших медпослуг, пацієнт повинен мати, куди звертатись. У сільській місцевості з цим колосальна проблема – інфраструктура недосконала, лікарів немає. Для того, щоб отримати кошти субвенції, ОДА повинні розробити і затвердити план реорганізації мережі медичних закладів, визначитися з місцями, де пацієнт отримуватиме медичні послуги. Усе це – завдання наступного року.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
11.12.2017 20:28
Переглядів505
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-07-2018 18-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг