У школах нацменшин можуть дозволити 40 % викладання рідною мовою

Україна може використати латвійську модель навчання в імплементації рішень Венеційської комісії.

Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич під час візиту до Латвійської Республіки, – повідомляє Освіта.ua.

Рекомендації Венеційської комісії, надані Україні щодо мовної статті закону "Про освіту", в тому числі можуть бути імплементовані через такі моделі навчання в школах національних громад, які використовують у Латвії.

"Тому нам необхідно знайти правильні моделі навчання для представників національних громад, щоб вони чудово знали і могли вживати рідну мову і так само чудово володіли державною мовою. Ми вважаємо, що досвід Латвії в цьому питанні дуже цінний для України. І рекомендації, які ми отримали щодо статті 7 від Венеційської комісії, в тому числі можуть бути імплементовані й через такі моделі, які пропонуються в Латвії", – наголосила Лілія Гриневич.

Зокрема, йдеться про співвідношення в навчанні 60 на 40 у старшій школі, де 60 % часу відводиться на вивчення навчальних предметів державною, а 40 % – рідною мовою. Наприклад, така схема застосовуються в українській середній школі в Ризі, яку в межах візиту відвідала Лілія Гриневич.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
15.12.2017 15:55
Переглядів489
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-07-2018 18-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг