Старий житловий фонд: уряд ініціює зміни в законі

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ініціювало розробку змін до Закону України "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду", основою яких має стати обов'язкове врахування інтересів громадян – мешканців таких будинків при переселенні.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, – повідомляє "Урядовий портал".

Зі слів замміністра, чинний закон, який був прийнятий ще у 2006 році, виявився неефективним і на практиці не зміг масово вирішити проблему реконструкції застарілого житла в Україні.

Громадянам, які проживають у таких будинках, повинні бути запропоновані поліпшені житлові умови для переїзду: новий будинок, збільшення площі квартири, ремонт. У першу чергу, людям потрібно надати всі умови для переселення, а вже потім реконструювати старе житло.

Заступник міністра також зазначив, що норма про обов'язкову згоду 100 % мешканців, яка є у чинному законі, практично унеможливлює переселення.

"Незгода всього одного мешканця робить реконструкцію неможливою", – підкреслив він.

За даними статистики, на сьогодні житловий фонд в Україні становить близько 1 млрд квадратних метрів житла, майже половина з якого – застаріле житло. За оцінками експертів, близько 75 млн квадратних метрів застарілого житла в Україні є непридатним для проживання, оскільки знаходиться у аварійному стані.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
18.12.2017 18:04
Переглядів565
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
16-10-2018 15-10-2018 14-10-2018 13-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг