Україна готує зміни при перетині кордону

Міністерство закордонних справ України планує в 2018 році запустити електронну візу для іноземців, які прибувають в Україну, а також систему "ДРУГ" для українців за кордоном.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю LB.ua розповів державний секретар МЗС України Андрій Заєць.

"Наступного року ми плануємо ввести електронну візу для в'їзду в Україну. Це дозволить розвантажити наші консульські пункти в аеропортах, коли одним рейсом прибуває 40-50 іноземців, яким на місці потрібно оформити візу, тому виникає черга, і перший контакт з Україною для них не дуже психологічно вдалий", – пояснив дипломат.

Із його слів, вже проведено підготовчі процедури.

"Думаю, що впродовж першого кварталу 2018 електронна віза стане реальністю", – додав Заєць.

Крім того, для громадян України за кордоном планується введення системи "ДРУГ" – добровільна реєстрація українських громадян. Ця програма, яку можна завантажити у смартфон і при виїзді за кордон добровільно зареєструватися. Воно дозволяє, якщо на території цієї країни виникає якась надзвичайна ситуація, отримувати автоматичне розсилання посольства, попередження куди йти, що робити, чого не робити. Дипломатам ж це дає більш чітке уявлення про кількість українських громадян, які перебувають на території тієї чи іншої країни.

"Торік, коли в Туреччині відбулася спроба військового заколоту, було дуже важко оцінити реальну кількість громадян України, які перебувають в цій країні. Більш-менш реальну цифру ми отримали тільки від операторів мобільного зв'язку (хоча і вони показали тільки цифру тих, хто включився в роумінг). Тому ми будемо широко пропагувати цю систему. Аналоги використовують всі передові держави. І переконаний, що нашим громадянам теж буде корисно користуватися цією системою", – зазначив Заєць.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
19.12.2017 15:20
Переглядів749
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-06-2018 19-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг