Україна відповіла на заяву Польщі щодо біженців

У 2017 році з проханням до польської влади про надання міжнародного захисту звернулися 625 українців, отже, про десятки тисяч біженців у Польщі не йдеться.

Про це в коментарі "112 Україна" заявила керівник консульського відділення посольства України в Польщі Світлана Криса.

Із її слів, порівняно з попередніми роками кількість українських біженців у Польщі або охочих отримати міжнародний захист зменшилася, а цифра, яку озвучила голова польського Кабміну, не відповідає дійсності.

"Темі реальної кількості біженців з України в Польщі ми приділяємо увагу не вперше, тому що це питання також порушувала прем'єр-міністр Беата Шидло, тепер і Моравецький, вони називають кількість біженців з України високою, хоча насправді, згідно з офіційною інформацією управління з питань іноземців у Польщі, упродовж січня-листопада 2017 року до цього управління звернулися лише 625 громадян України з проханням надати їм міжнародний захист. Порівняно з попередніми роками, якщо ми візьмемо 2014 рік, то ця кількість зменшилася в 4 рази, а порівняно з 2016 роком – удвічі. Просили 1306 осіб міжнародного захисту в 2016 році, це з громадян України. Взагалі 21 % громадян України попросив статусу біженця в 2017 році від загальної кількості іноземних громадян, які звертаються за міжнародним захистом", – заявила вона.

Криса зазначила, що українські громадяни переїжджають до Польщі та інших країн Євросоюзу задля працевлаштування.

"Наші громадяни, які прибувають до країн ЄС і, зокрема, на території Польщі, ми розцінюємо й інші країни також як трудових мігрантів. Це перш за все люди, які приїжджають з метою працевлаштування, навчання, тому сказати, що ці всі особи – біженці, немає жодного морального права", – заявила дипломат.

Вона додала, що заяви польскої влади про десятки тисяч біженців з України є виправданням Варшавою перед Євросоюзом у зв'язку з небажанням дотримуватися її міграційної політики.

"Я думаю, що це внутрішня політика, це політика побоювання того, що мігранти з інших країн міграційного ризику не були тут прийняті. Українців в жодному разі не можна розцінювати як розмінну монету в цьому. Це є чисто політичне питання, політичний аспект і виправдовування Республіки Польща перед іншими країнами ЄС у тому, щоб не приймати мігрантів з інших країн міграційного ризику", – констатувала український консул.

Як раніше повідомлялося, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що влада країни нібито прийняла "кілька десятків і, можливо, сотень тисяч біженців з України".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
03.01.2018 14:32
Переглядів396
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-07-2018 17-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг