У січні прогнозують здорожчання хліба

У 2017 році соціальні сорти чорного та білого хліба подорожчали на 2,4 грн, або на 22 %. Відтепер середня ціна соціального хліба становить 13 грн за кілограм.

Ціна на соціальний, тобто найдешевший хліб, у 2018 буде постійно зростати, – повідомив у мережі Facebook генеральний директор і засновник Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Зі слів експерта, підняття мінімальної заробітної плати на 16 % та девальвація гривні в грудні на 3 % спричинить зростання ціни на такий хліб у січні-лютому на 10 %. Таким чином, на початок березня кілограм білого та чорного обійдеться більше ніж у 14 грн за кілограм.

"За результатами ІІ кварталу мінімальна заробітна плата може зрости до 4200 грн, тобто ще на 14 %. Це одразу зіграє на підвищення ціни на хліб через те, що в хлібопекарській галузі середня заробітна плата низька і в багатьох працівників вона близька до мінімальної", – зазначив Олексій Дорошенко.

Для тих, хто працює, одночасне підняття вартості хліба та заробітної плати є нормальним. А для 38 % населення, яке живе на соціальні виплати, у тому числі для пенсіонерів, воно є захмарним, враховуючи, що пенсії зростають із значним запізненням та меншими темпами.

До слова, найдешевший білий хліб у Польщі коштує 18 грн за кілограм. Але порівняння ми робимо лише по торговельних мережах. А в них вартість найдешевшого вітчизняного пшеничного хліба становить більше 16 грн за кілограм. Тобто різниця сьогодні в ціні на хліб між Україною та Польщею складає близько 12 %. І тут знову на допомогу покупцям приходить тіньовий сектор. Пекарні, працюючи як приватні підприємці, дозволяють собі не сплачувати податки в обсязі, який сплачує промисловий виробник. У той же час це дозволяє продавати продукцію дешевше.

"Якщо в Україні не знизять ПДВ на продукти до середнього рівня ЄС – 5-7 %, то дистанція в ціні на хліб в Україні та ЄС не тільки скоротиться. Вона почне збільшуватись на користь більш низьких цін в Європі. Податок на додану вартість у нашій країні в 20 % при однаковій відпускній ціні виробників робить продукцію в Україні на 12 % дорожчою. Однак спроби деяких аграріїв прийняти закони про зниження ставки ПДВ лише на окрему сільгосппродукцію та для окремих ланок говорять про вибірковість підходу. Якщо ми імплементуємо норми ЄС до власного законодавства, то маємо знизити ставку ПДВ на всі продукти без винятку", – пояснив експерт.

Хліб буде останнім продуктом, який вирівняється у вартості з країнами ЄС серед усіх продуктів харчування. Це важливо для держави, тому що всі роки незалежності питання вартості хліба було політичним питанням, і лише в 2018 році воно стане суто економічним. Різниця у вартості хліба між Україною та країнами Заходу скорочується кожен місяць. Необхідно зазначити, що зерно виробники хліба завжди купують за світовими цінами. Вартість же кінцевого продукту в Україні дешевша за усіх сусідів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
05.01.2018 17:35
Переглядів913
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-10-2018 17-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг