З українського законодавства зникне слово "інвалід"

Президент України Петро Порошенко підписав закон, яким регламентує виключення із українського законодавства терміну "інвалід".

Закон України № 2249 - VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" був прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 року, – повідомляє прес-служба глави держави.

Метою Закону є продовження роботи Уряду щодо виключення із законодавства України та вжитку терміну "інвалід" і заміни його терміном "особа з інвалідністю".

Цим документом вносяться зміни до 37 Законів України, в положеннях яких слова "інвалід", "дитина-інвалід" та "інвалід війни" замінено відповідно словами "особа з інвалідністю", "дитина з інвалідністю" та "особа з інвалідністю внаслідок війни".

Таким чином, Закон приводить норми чинного законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, запроваджуючи у вжиток термін "особа з інвалідністю", перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
16.01.2018 17:42
Переглядів591
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
17:54
16.01.2018
Свідомий
Краще б пандуси будували і робили міста доступнішими для людей з інвалідністю - було би більше толку!
останні новини
16-08-2018 15-08-2018 14-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг