В Україні змінять склад автомобільних аптечок

Мотоциклетні, автомобільні та автобусні медичні аптечки мають бути оснащені засобами для надання першої допомоги при дорожньо-транспортній пригоді і не мусять містити будь-яких медичних препаратів.

Також у кожну аптечку хочуть вкласти інструкцію, як надавати першу допомогу при ДТП. Такий проект підготували в Міністерстві охорони здоров'я.

За статистикою, причиною приблизно 80% смертей внаслідок аварійй до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги є масивна кровотеча. Тому до мінімальної комплектації аптечки передусім будуть входити необхідні засоби для зупинки кровотечі: бинти різної ширини, серветки тощо. Замість резинового джута в автомобільній аптечці буде механічний засіб для зупинки кровотечі типу "САТ", який можна накласти собі самотужки.

В оновлених аптечках не буде медичних препаратів: зеленки, таблеток, які мають термін придатності і далеко не завжди вчасно оновлюються в аптечці, тощо. Крім того, ліки не стануть в нагоді при наданні екстреної допомоги не фахівцями. Це світовий досвід – не передбачати лікарські засоби в обов'язковий склад автомобільних аптечок. За необхідності, ви можете доповнити власну аптечку необхідними вам ліками.

Перелік медичних виробів та інших матеріалів, які повинні бути в складі аптечок востаннє переглядався Міністерством охорони здоров'я України 20 років тому. Теперішній проект наказу має на меті привести аптечки у відповідність до європейських норм та стандартів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
18.01.2018 09:10
Переглядів551
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
14:12
18.01.2018
Юродивий
Презервативи війдуть до необхідного переліку?
останні новини
15-08-2018 14-08-2018 13-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг