Міносвіти розбереться із проблемою опалення у вишах

У Міністерстві освіти і науки України знають про проблеми з опаленням у вищих навчальних закладів і обіцяє вирішити їх.

Про це заявили у відомстві.

У Мінсовітии зауважують, що згідно із чинним законодавством, за будь-яких умов, зокрема кліматичних, заклад вищої освіти не може підміняти аудиторне навчання дистанційним. ВНЗ в межах власної академічної автономії може сам визначати послідовність, коли і які форми роботи будуть застосовуватись. Однак, як би заклад не структурував навчання, кількість запланованих аудиторних годин має бути одна й та ж. Тобто можливе перенесення позааудиторних занять на зимовий період, а аудиторних – на весняний та літній без втрат для навчання.

Водночас в МОН наголошують, що існує значна проблема з енергоефективністю українських університетів.

"Старі приміщення потребують капітальних ремонтів, аби ресурси на їх утримання використовувались розумно. Нещодавно МОН та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) узгодили основні питання відбору українських вишів до другої фази проекту "Вища освіта України", що спрямований на покращення енергоефективності університетів та оновлення їх наукового обладнання. Загальна вартість проекту – 160 млн євро. Зараз починається перша черга, і в 7 вишах проводитимуть серйозні заходи для енергозбереження та оптимізації управлінських процесів енергоспоживання. Загалом під час першого етапу роботи планують здійснити майже в 150 будівлях", – йдеться у повідомленні.

Наразі Міністерство освіти і науки України надіслало лист у заклади вищої освіти з проханням надати інформацію про планування навчання у закладах. Міносвіти обіцяє одразу повідомити про ситуацію через свої інформаційні ресурси.

Як відомо, проблема набула розголосу після інфорації, що з 24 січня до 28 лютого факультети та інститути Київського національного університету ім. Т.Шевченка будуть проводити навчальні та виробничі практик поза межами університету.

До слова, у листопаді 2017 року студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки вийшли на мітинг через те, що в закладі не включили опалення. Тоді ДКП "Луцьктепло" повідомляло, що станом на 4 жовтня університет боргував 19892,18 гривень. Це 51 місце у рейтингу боржників-юридичних осіб.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
19.01.2018 09:10
Переглядів1078
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
11:25
19.01.2018
Викладач
А як вони їх збираються вирішувати? Заставлять викладачів по університетах скидатись? І, до речі, про зарплати Гриневич чула? Що нема чим їх платити? І що вони нижчі, ніж у шкільних вчителів? А про навантаження в рази завищене у викладачів? Про старезні страшні невідремонтовані аудиторії? Про відсутність фінансування наукових досліджень? А оті держтеми, то просто фінансова підтримка керівництва і їхніх родичів. Вони добре все у міністерстві знають! Але наразі ця проблема набула надмірного розголосу. Тому й роблять вигляд, що будуть розбиратись. Вища освіта в країні занедбана!
останні новини
15-08-2018 14-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг