"Змінитися за 7 днів": фінські педагоги реформують українську школу

До 2 лютого українські школи можуть позмагатись у конкурсі та запросити у заклад фінських експертів у сфері освіти.

Про це повідомляє "Урядовий портал".

Українсько-фінська програма розвитку середньої освіти шукає першу школу для участі в проекті "Змінитися за 7 днів". Фінські спеціалісти з компанії Lumo Education проживуть із обраною школою тиждень – допоможуть зробити аудит сильних і слабких сторін, проведуть низку відкритих уроків і тренінгів (як для педагогічного колективу, так і для адміністрації й допоміжного персоналу) та стимулюватимуть розробку власної програми вдосконалення закладу.

Враховувати будуть специфіку і школи, і населеного пункту, де вона розташована. Тобто не даватимуть загальні рекомендації "про все для всіх", а працюватимуть із конкретною ситуацією.

Заклад обиратиметься за конкурсом, який проводить ГО EdCamp Ukraine.

Щоб податися на конкурс, хтось із учителів має заповнити реєстраційну анкету та розповісти, що саме і чому хоче змінити в своєму закладі. Часу на це небагато: до 2 лютого. Результати конкурсу оголосять 11 лютого, а вже 18-го група провідних фінських педагогів приїде працювати з обраною школою.

Зі слів лідера руху EdCamp Ukraine, радника Міністра освіти і науки України Олександра Елькіна, мета проекту – довести, що основу справжніх змін можна закласти в дуже короткий термін.

"Змінитися за 7 днів" передує міжурядовому українсько-фінському проекту, який має розпочатися цього року", – зазначив він.

Фінські експерти, які працюватимуть з українською школою, мають досвід як власного викладання, так і співпраці з урядовими інституціями та адвокацією фінських освітніх ідей за кордоном. Усі вони розробляли сучасні викладацькі методики, створювали програми викладання для фінських шкіл. Цікаво, що саме члени Lumo Education займалися відкриттям і управлінням першої міжнародної фінської школи в Перській затоці, у Катарі. Тож вони прекрасно розуміють важливість культурних особливостей регіонів та завжди працюють з урахуванням унікальності місцевих систем.

Регіональний директор Lumo Education Ltd в Україні Дмитро Науменко добре знайомий і з фінською, і з українською системами освіти, тож стверджує: в Україні реально створити школу справді фінської якості – було б бажання.

"У Фінляндії школа підлаштовується під дітей, а не навпаки. Фіни переконані: школа має давати дитині не лише знання і вміння, а й щастя. Дитина повинна насолоджуватися дитинством та навчатися за допомогою ігор", – розповів він.

Тренінгова частина програми в обраній школі триватиме чотири дні.

У перший день фінська команда ознайомить педагогів та учнівство школи з принципами фінської системи освіти: соціального конструктивізму, навчання через експеримент, автономності та довіри.

Другого дня фінські вчителі проведуть відкриті інтегровані уроки в 4-6 класах (говоритимуть, наприклад, про ланцюг живлення або зміни в чисельності популяції живих істот), використовуючи не лише біологічну науку, а й мову та математику. Кожен урок базується на ігрових принципах.

На третій день учні закріплять отримані знання за допомогою експериментів, створення колажів та арт-об'єктів.

Четвертий день присвятять розмові із педагогічним колективом про методику Сo-Teaching — так званого співучителювання, тобто ведення інтегрованих уроків кількома педагогами разом.

На п'ятий день відбудеться зустріч фінських експертів з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич. На ній за результатами проекту обговорять актуальні для Нової української школи питання викладання у молодшій школі, системи забезпечення якості освіти, трансформації педагогічної освіти та подальшого підвищення кваліфікації. Гості розкажуть про такі типові для Фінляндії, та все ще незвичні для України речі, як відсутність домашніх завдань, короткі шкільні дні, значну частку роботи руками.

Довідково:

Компанія Lumo Education Ltd є промоутером фінської освітньої моделі в світі, займається адаптацією кращих практик фінської системи освіти для інших країн. Експертки й експерти компанії працюють у різних країнах у проектах, пов'язаних зі створенням та управлінням навчальними закладами сучасного типу, підготовкою викладачів, створенням розкладу та викладанням.

Громадська організація "ЕдКемп Україна" (або Спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine) має на меті покращення кваліфікації шкільних педагогів, підвищення статусу вчительок та вчителів та загалом реформування системи освіти України. Сьогодні Edcamp Ukraine є найбільшим незалежним освітянським рухом у країні, до нього залучено 15 000 найбільш прогресивних педагогів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
23.01.2018 19:29
Переглядів2151
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
23:52
24.01.2018
Юлія
Знання, вміння, щастя... у середній та старшій школі діти лише мріяти про таке можуть. Бо ні прохання, ні розмови, а ні скарги ніяк не можуть викорінити хоча б частину того "совка", що панує у школі 169 Шевченківського району, м. Києва. Вчитель може більше половині уроку провести у коридорі за балачкамі з такою ж колегою, а дітям на самостійне вивчення ввесь матеріал. На пітання батьків "чому не навчають дітей" завжди одне й те ж - "то ваші діти безталані, а мені стількі платять, що маєте дякувати, що до школи приходжу" Давно потрібно братись за реформу навчального процесу. Маю надію, що і до нашої школи вона дійде.
останні новини
16-08-2018 15-08-2018 14-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг