Освітянський бунт: вчителі вимагають оприлюднити постанову про підвищення зарплат

Освітяни звернулась до Прем'єр-міністра з приводу зволікання з оприлюдненням постанови Кабміну "Про підвищення оплати праці педагогічних працівників".

Про це повідомляє Освіта.ua.

У Профспілці працівників освіти і науки нагадують Володимиру Гройсману, що на засіданні Кабінету Міністрів 11 січня цього року було прийнято постанову "Про підвищення оплати праці педагогічних працівників", згідно з якою заробітна плата українського вчителя зросте з 1 січня в абсолютних цифрах до 6,5 – 8,5 тисяч на місяць залежно від категорії.

"Однак станом на 23 січня зазначена постанова не оприлюднена, що призвело до численних звернень педагогічних працівників та профспілкових органів. Такі зволікання відповідних міністерств та в цілому Кабінету Міністрів України не сприяють поліпшенню довіри освітянами державній владі, викликають їхнє справедливе невдоволення та обурення", – йдеться у зверненні.

У профспілці наголошують, що прийняття рішення про підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним усіх типів закладів та установ освіти з 1 січня 2018 року стимулюватиме місцеві органи влади до виконання попередніх урядових рішень щодо належного наповнення місцевих бюджетів, зокрема, за рахунок детінізації економіки, дотримання жорсткого режиму економії, посилення фінансово-бюджетної дисципліни.

"Тому Профспілка вимагає прискорення оприлюднення прийнятої Кабінетом Міністрів України 11 січня постанови "Про підвищення оплати праці педагогічних працівників", з безумовним рішенням про підвищення заробітної плати педагогічним працівникам комунальних установ і закладів освіти за рахунок видатків місцевих бюджетів", – заявляють у Профспілці працівників освіти і науки.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
24.01.2018 13:50
Переглядів21052
Коментарів39
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
15:30
04.02.2018
Батьки
Більшість вчителів не дбають про дітей. В школах трапляються різні випадки, дітей б'ють, калічать (на уроках фізкультури) і це замовчується. А ті батьки, які намагаються захистити дитину, зазнають цькувань разом зі своїми скаліченими дітьми. В школах люблять лиш тих батьків, які мають гроші і носять їх вчителям. Ми розчаровані вчителями і їхнім ставленням до дітей. І не бояться такі вчителі, що їхні нащадки розплачуватимуться за їхні гріхи? Окрім того, повводили різні спецкурси і факультативи, які зайві і непотрібні. І заставляють дітей на них ходити, бо це все ставки вчителів. Вчителі дітьми маніпулюють. На уроках кричать на них Батьки бояться слово сказати, бо все в подальшому відобразиться на дитині і на оцінках. А ще вчителі обирають собі "любимчиків" і дають цим любимчикам виправляти помилки контрольних робіт. Інші діти ображають і не мають бажання вчитись після такого. Вчителям бракує професіоналізму, культури і емоційного самоконтролю! Хоч є і хороші вчителі. Але їй мало.
22:44
29.01.2018
Галина Іванівна
Не заздріть вчителям! Ви не були у цій шкірі. Більшість сучасних дітей і батьків просто жах - до вчителя немає мінімальної поваги, вчителя послати елементарно, вчитель усім винен, вчитель раб, за коробку соєвих цукерок - перший хабарник. Тут люблять згадувати як колись було добре, як колись вчили, то почитайте як до вчителя ставилися за Польщі, це був пан. А зараз продавець на ринку без освіти більш престижно, ніж професія вчителя. Все перевернулося з ніг на голову.
15:11
26.01.2018
Вчитель
Вчителі не скиглять, а вимагають справедливості. Нікого не обурила вимога до вчителів викладати на європейському рівні? То чому вчителі не мають право вимагати європейських зарплат? І не тільки вчителі, і лікарі, і бухгалтера ....Те , що нам пообіцяли добавити , з'їсть інфляція. А з нового навчального року планується скорочення годин в школах, то ж вийдемо на нуль. Бухгалтера про це знають і по новинах про це всій державі не розповідають. Тож, всі ці пересуди і заздрощі даремні. А що стосується репетиторства, то штовхають до нього Ваші власні амбіції та зайві гроші.
18:10
26.01.2018
Заспокойтесь шановна
1
4
У вас, шановна, вже психоз почався. Бо одне і те саме пишете. Європейський викладанням і не пахне. Почнемо хоча б з навантаження. Там воно значно більше на ставку. І в репетиторство нас заганяють такі як ви, які маніпулюють нами і дітьми і, якщо ми відмовляємось відвідувати ваші платні "репетиції", то отримуємо проблеми у вигляді знущання з дитини на уроці і навмисного заниження оцінок!!! І таких випадків дуже багато по школах. Ми через сплату репетиторства змушені собі відмовляти в найнеобхіднішому. А вчителі непогано одягаються і виглядають. А ще кричать на наших дітей і застосовують фізичну силу. В Луцьку нещодавно вчителька молодших класів побила дитину на уроці!! То така Європа? Уявіть собі на хвильку що б зробили з такою вчителькою в Європі!!!
20:45
26.01.2018
Яна
8
2
Моя сусідка займається репетиторством з учнями початкових класів. Водять навіть тих діток, які збираються йти в перший класом. То хто ж їх заганяє до репетитора??????? Банальна лінь батьків!!!! Простіше заплатити гроші, ніж виводити з дитиною букви, рахувати. Деякі батьки відправляють до репетиторів виконувати дом.завд., невже самі не знають матеріал 1 _4 класу???? НЕ ХОЧУТЬ!!!! Тому в більшості випадків це вибір батьків (хоча дійсно бувають і різні педагоги)
14:50
26.01.2018
Вчитель
Чомусь не обурюються бухгалтера, які нараховують заробітну плату депутатам, міністрам, прокурорам і т.п.
13:54
26.01.2018
Вчитель
Вчителі не жаліються, а вимагають справедливості. Доречі, інші незадоволені могли б приєднатись. Якщо мовчите, то не заздріть вчителям. А до репетиторів Вас заганяють власна бездіяльність, амбіції та зайві гроші.
10:49
29.01.2018
Медик
1
1
Приєднатись до чого? Тобто мітинги медиків щодо умов праці і її оплати - це заздрість вчителям? Шановна, ви взагалі притомна?
13:11
26.01.2018
Бухгалтер
Про зарплати вчителів знаю не з коментарів бо я їх нараховую!!! То в нас шок від розміру їхніх зарплат! Мені б їхні зарплати і по 18 годин працювати! А ще в мене двоє дітей в школу ходять і за обох плачу вчителям-репетиторам. То така система у вчителів. Вони навмисно заганяють дітей на репетиторство! Це ще гірше хабарництва! Бо тут заручниками стають діти!!! І якщо у школах так погано, то чого ж жалітись в коментарях, а не звільнитись і піти на іншу роботу? Бо все насправді не так погано!!!
14:05
26.01.2018
Валентина
12
2
По 18 годин працювати??? А підготовка до уроків, написання конспектів, перевірка письмових робіт, підготовка після уроків до олімпіад... У розкладі стоять перші й сьомі уроки (а у великих школах ще й друга зміна) і в школі перебуваємо до 4-5 години дня! Якщо погано бухгалтером, то звільняйтесь і йдіть працювати вчителем!!! Вчителя заздрять за зарплату, а скільки нервів вартує ця робота. Ви після роботи можете приділити час сім'ї, а вчитель має готувати уроки допізна. Є переважна більшість прекрасних батьків, а є й такі, що вихованням власних дітей не займаються, а в усьому винна школа!!!
14:16
26.01.2018
Ольга
9
0
Це не вчителі заганяють дітей до репетитора, а програма. Моя свекруха 30 років працює вчителем математики, постійно нарікає, що не вистачає часу на уроках для досконалого освоєння матеріалу, не має уроків на закріплення (особливо в 10-11 класах, де рівень стандарт ), а які книжки... Моя дитина в 9класі, заглянула в книжку з біології- це ж жах, що вони вчать, ми в школі таке проходили в 11 класі і то в спрощеному вигляді. Дуже шкода наших дітей!
14:21
26.01.2018
Роман
8
1
Моя дружина бухгалтер отримує більше 8 тис Тому не кажіть що в вас шок
18:00
26.01.2018
Роману
1
3
А вона бухгалтером де? Бо зарплата бухгалтера в різних організаціях, то різна справа. Сумніваюсь, що ваша дружина бухгалтер в системі освіти.
18:46
26.01.2018
Молодий вчитель
6
2
Хіба вчителі вимагають заняття з репетитором??? До репетиторів батьки дітей відправляють якщо хочуть додаткових знань, або коли самі не можуть справитись з процесом навчання, або просто не хочуть заморочуватись; а так заплатили і відвели до вчителя... А справитись часто не можуть, бо нервів не вистачає... Тоді уявіть того вчителя на уроці, який за 40хв має перевірити ДЗ, пояснити новий матеріал і + заспокоїти тих, кому на знання начхати і ще й заважають іншим. А Ви пробували 20-25 учнів навчити ідеально? Програма дійсно така, що виділених годин мало, а матеріалу купа!!! А про звільнення - це Ви вже, вибачте, "заганяєтесь" - а хто тоді ваших дітей/внуків вчити буде??? Теперішня молодь, яка отримала пед.освіту не дуже вже і біжить у школу працювати, бо знає, що перспектив ДУЖЕ мало, а потім дивуються "чому ти з червоним дипломом їдеш за кордон???" - "та тому, що я не хочу з часом мати купу років стажу, а ходити на роботу в старенькому пальто і чобітках, бо нові купити не можу..."
19:45
26.01.2018
Роман
6
1
Не в освіті, але в державній установі. Відповім вашими ж словами: чого ж і вам не піти на іншу роботу, де платять більше?! І не будете в шоці від з/п вчителів
16:54
27.01.2018
бог
9
1
Які 18 годин я працюю на ставку в сільській школі ніяким репетиторством тут і не пахне, а роботі після тих 18 годин ще на годин 20 і плани на кожен урок різний не те що в місті, і зарплата в мене 4652 гривні, а ще учні нічого не хочуть вчити а батькам аж до лампочки. Так що горілаб така освіта. Якби мені платили як в європі і умові праці були б такі ж і працювали б краще. А ті хто виховує ледарів нехай платять репетиторам, бо їхні діти від тепер привикають що батьки купують їм оцінки, і виростуть бовдурами.
13:58
25.01.2018
Вчитель
Не дивно, що лікарям заробітна плата здається маленькою, якщо її порівнювати з їхніми хабарями.
13:38
25.01.2018
Вчитель
Образливо чути від лікарів нарікання в адресу вчителів. Не вчителям на стіл пацієнти кладуть купюри, як тільки переступають через поріг, не вчителі їздять на роботу у власних авто. Це лікарі беруть гроші за свої послуги, що надаються в робочий час, за який сплачує держава. Я б вам взагалі заробітну плату скасувала.
14:28
25.01.2018
Вчитель
9
0
Не можна так говорити за всіх. Є різні лікарі і різні вчителі. Скрізь є ЛЮДИ та бездари!!!
22:48
24.01.2018
Роман
А де бунт? Краще ніж зарплату підвищувати треба гривню стабілізувати до 8 за долар так як вона повинна коштувати,але їм це невигідно бо як тоді грабувати. Деградована та хвора нація - ними легко керувати. А ви найбільш корумповані": вчителі та лікарі "гризіться на втіху євреям лихварям та їхнім прихвостням хохлам.
20:43
24.01.2018
Лучанин
Хочуть європейської зарплати? Хай почнуть з європейського навантаження. Ну й надбавки скасують, з яких європейці ржуть. Наприклад, за перевірку зошитів.
21:21
24.01.2018
Анна
26
1
Перевірка зошитів 60 грн/місяц - забирайте, можете і самі перевіряти за такі шалені гроші.????????????
22:38
24.01.2018
Анні
1
8
Припиніть оці смішні писання. У профтехучилищах за перевірку не платять надбавок взагалі. Хоч ми їх пачками перевіряємо. А ви ще й скавулите тут.
останні новини
20-07-2018 19-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг