Експерт прогнозує продовження росту долара

Уже найближчим часом долар виросте до 29 гривень. На такій позначці може протриматися довго. Влітку, йомовірно, гривня зміцніє, а вже восени знову впаде до 30 гривень за долар.

Про це у коментарі Gazeta.ua розповів фінансовий аналітик Олексій Кущ.

"Купуючи долар, ми інвестуємо свої зароблені гроші в економіку США. З одної точки зору це безглуздо. Потрібно піднімати гривню, користуватись гривнею і вкладати гроші в національну валюту. Розумом це можна пояснити, але емоційно важко. Якщо людина бачить, що восени долар був 27, а зараз 29, і на кожній тисячі доларів людина заробляє 2 тисячі гривень, то таку спокусу дуже важко буде чимось перебити", – каже експерт.

Тіньовий сектор економіки формується в доларах. Є така практика, що дістати готівковий долар легше, ніж готівкове євро. Попит з боку бізнесу і формує ринок. До того ж євро дуже молода валюта і дуже динамічна. Українці таких коливань не люблять.

"В подорожчанні винне й суспільство. Воно нейтрально ставиться до того, як уряд девальвує гривню. Якби у Польщі чи в Румунії уряд так концентрувався навколо іноземної валюти, то населення вже б давно вийшло на вулицю і вимагало відставки голови центрального банку та уряду. В нас всім байдуже", – каже Олексій Кущ.

Він зауважив: щоб українців повернути до гривні, треба, щоб держава пропагувала гривнецентризм. Для цього треба відновити довіру населення до Нацбанку, до уряду, необхідно, щоб бізнес постійно розвивався. Потрібна багатогранна стратегія розвитку, показати людям простий і досить ефективний план, як подолати бідність. І пояснити, що одним з ключових моментів цього плану має бути політика гривнецентризму. Це має бути сказано тими політиками, яким люди довіряють.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
25.01.2018 19:34
Переглядів687
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-10-2018 19-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг