#Сім_сорок. Добровільно-примусова українська

Учора Радіо Свобода опублікувало інфографіку про те, якою мовою вдома говорять молоді українці. Зрозуміло, що найбільш україномовним виявився Захід, де лише 1 % послуговується у побуті російською. Ну й нічим не здивував Схід із 84 % російськомовної молоді. А в Києві, українській столиці, російською говорить половина молодих людей.

Ситуація плачевна. Бо, як-не-як, а мова – таки ґрунт будь-якої нації. Хоча на екранах і по приймачах української все ж побільшало. Мабуть, мовні квоти дають свій результат. Тільки збільшилася кількість українського продукту, але не якість. Пісні з безглуздим або ж вульгарним текстом зі стандартним музичним аранжуванням з'являються одна за одною від нових, зате таких харизматичних виконавців. І стають популярними через свій ритм, який легко запам'ятовується і який так важко вибити з голови. А думати над сенсом, аналогіями рядків для пісні – діло неблагородне. Все одно не заходить.

На телеканалах – своя фішка. Творять україномовні серіали один поперед одного. Над сюжетом і декораціями теж особливо не задумуються. Усе стандартно: любовні трикутники, трагедії і хепі-енди. А акторська гра така, що по той бік екрану мимоволі червонієш від сорому.

І українська, звісно. Така вже чиста, наче підручник з укрмови читаєш. Аж вуха ріже, бо ж насправді ніхто в побуті не говорить такою літературною. Та й діалекти певні усюди є.

І люди дивляться, бо, по-перше, таки своє, рідне; по-друге, не треба задумуватися над змістом.

Якийсь дисонанс виходить: ніби ж добре – привикати до того, що українська звучить звідусіль. Але хочеться, щоби це була не тільки кинута кістка народу, бо так вимагає закон.

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою Ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

Автор:Оксана ПУНЯК
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
27.01.2018 07:40
Переглядів482
Коментарів3
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
10:09
28.01.2018
Філолог
В українській мові немає слова привикати, а є звикати
12:40
28.01.2018
Юродивий
0
0
http://sum.in.ua/s/pryvykaty
11:22
27.01.2018
Андрій Лучик
Це все ринок. Більшість потребує інформаційного "ширпотребу".
останні новини
18-08-2018 17-08-2018 16-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг