В які країни найчастіше виїжджають українці

Громадяни України упродовж останніх трьох років дедалі частіше виїжджають за кордон.

Про це в ефірі "112 Україна" розповів помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

Він уточнив, що прикордонники фіксують лише факт перетину кордону, а не мету поїздки за кордон. Утім, із його слів, кількість українців, які виїжджають і повертаються в країну, пропорційно рівна.

Отже, за даними ДПСУ, у 2015 році за кордон виїжджало понад 23 млн громадян України, в 2016 – понад 25 млн, а в 2017 – понад 27 млн громадян України. Цікаво, що більшість перетинають кордон на автомобільних пунктах пропуску і тільки близько 17 % – на авіаційних, це близько 3,6 млн осіб у 2017 році.

"Якщо говорити про динаміку перетину кордону українцями, то ми бачимо стійку тенденцію до збільшення кількості українців, які їздять за кордон. Саме їздять, тому що кількість тих, хто виїжджає і повертається, пропорційно дорівнює", – сказав Слободян.

Серед пріоритетних напрямків для поїздок громадян України – Польща, Угорщина, Словаччина та Росія. За даними ДПСУ, минулого року кордон України і Росії перетнули близько 4,4 млн громадян України.

Зазначимо, що згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, трохи більше чверті українців, які виїжджають за кордон – 26,1 % – хочуть пережити там важкі часи. Їздити на сезонні роботи до інших країн хочуть 15,4 % опитаних. 9,3 % хотіли б отримати нові знання та досвід, а потім повернутися до України.

При цьому назавжди готові виїхати з України 14 % респондентів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
30.01.2018 08:17
Переглядів604
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг