В Україні хочуть дозволити здобувати освіту на роботі

Міністерство освіти і науки України планує підготувати законодавчу базу для дуального навчання.

Про це повідомив перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець сьогодні, 29 січня, – інформує прес-служба МОН.

"Одна з найважчих проблем української вищої освіти – це відірваність від ринку праці. Ми зараз, наприклад, випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів, вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найкраще придатна для цього. Але вона потребує дуже серйозної законодавчої роботи. Тому що все, що ми робимо зараз з впровадження дуального навчання, це лише експеримент. Однак, гадаю, що відповідно до Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, яку схвалила Колегія МОН, упродовж 2018 року ми виконаємо основну роботу з правового забезпечення процесу", – зазначив Володимир Ковтунець.

Він підкреслив, що зміна законодавства під дуальну освіту потрібна була не лише в Україні. Зокрема, МОН зараз вивчає досвід 7 країн, в яких успішно працює дуальне навчання, і кожна з цих країн мала значно змінити своє законодавство.

Водночас перший заступник наголосив, що впровадження дуальної освіти – це також величезний обсяг роботи для вишів. Їм потрібно мати ряд підприємств, які готові не просто брати студентів на роботу, а навчати їх – організовувати на робочому місці навчальний процес.

"Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов'язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань", – пояснив Володимир Ковтунець.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
30.01.2018 15:15
Переглядів1323
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
23:51
30.01.2018
Світлана
Чудова задумка! Але дійсно вишам потрібно дуже серйозно попрацювати з підприємствами, щоб і їх зацікавити, презентувати таку модель навчання і представити усі плюси дуального навчання.
16:21
30.01.2018
українка
думаю, було б більше толку
останні новини
15-08-2018 14-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг