Польща боїться втратити заробітчан з України

Для гарантування та збереження економічного зростання в Польщі потрібна робоча сила з України.

Таку думку висловив голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінський, – повідомляє РБК.

Глапінський наголосив, що для нього одним з найважливіших питань є те, чи спроможна Польща створити достатньо умов для залучення робочої сили із сусідніх України та Білорусі.

Дефіцит кваліфікованих кадрів Польща відчула особливо гостро протягом останніх років. За цей період у країні спостерігалося стале економічне зростання та скорочення рівня безробіття. Однак проблемними для польського ринку праці виявилися такі негативні тенденції як дедалі помітніше старіння населення й трудова міграція серед молодих поляків у заможніші країни Західної Європи, пояснив керівник польського регулятора.

У країні із 38-мільйонним населенням працюють лише 16 мільйонів. Тож за таких умов хвиля дешевих робочих рук з України та Білорусі компенсувала значний кадровий голод на ринку праці Польщі. Утім, візова лібералізація для України з боку ЄС може призвести до того, що дедалі менше українських трудових мігрантів обиратимуть саме Польщу країною, в якій вони воліли б працювати, побоюється керівник нацбанку.

Наразі на польському ринку праці зайнято від 1 до 1,5 мільйона українських громадян, з яких чимало працюють нелегально без відповідних дозволів. За оцінками польської Спілки підприємців та працедавців, які робилися два роки тому, Польща потребує щонайменше 5 мільйонів додаткових працівників для гарантування стабільного економічного зростання.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
05.02.2018 15:15
Переглядів944
Коментарів3
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
16:57
05.02.2018
Юродивий
А згадку про Бандеру криміналізувати вони не бояться?
16:39
05.02.2018
українка
ну, з такими законами, які вони ухвалюють, вона їх може втратити...
15:40
05.02.2018
Свідомий
Боїться та щороку заробітчани нарікають на те, що там все гірше працюється((
останні новини
19-10-2018 18-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг